Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tworzą się dwie lokalne grupy rybackie, które chcą skorzystać z dofinansowania unijnego w ramach Programu Operacyjnego "Po ryby 2007-2013". Jednej o nazwie Słowiańska Grupa Rybacka lideruje miasto Ustka.

Tworzą się dwie lokalne grupy rybackie, które chcą skorzystać z dofinansowania unijnego w ramach Programu Operacyjnego "Po ryby 2007-2013". Jednej o nazwie Słowiańska Grupa Rybacka lideruje miasto Ustka. Natomiast drugiej, czyli Darłowskiej Lokalnej Grupie Rybackiej, lideruje Darłowo. Do słowiańskiej swój akces zgłosiły następujące samorządy: gmina Postomino, gmina Ustka, gmina Słupsk, gmina Kobylnica, Kępice. Zaś "darłowskiej": miasto i gmina Sławno, gmina Darłowo, gmina Malechowo, Polanów i Sianów.
- Obecnie rejestrujemy stowarzyszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym - mówi Maciej Karaś, sekretarz Urzędu Miasta w Ustce. - To już końcowy etap tej operacji administracyjnej.
Z drugiej strony "sztab" znajduje się w Darłowie i tutaj jest szykowana sądowa rejestracja. Jaki jest cel tworzenia grup? - Każda może otrzymać jednorazowo 45-50 mln zł - szacuje Jerzy Chodań, dyrektor Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości w Sławnie. - Z tego 10 procent jest przeznaczane na działalność stowarzyszenia i ludzi, które ono zatrudni do prowadzenia programu. A pieniądze będą przyznawane dwukrotnie.
Reszta funduszy może trafiać przede wszystkim do przedsiębiorców, ale też bezpośrednio do samorządów i organizacji społecznych. Będzie je można przeznaczać zarówno na tzw. programy miękkie (szkolenia, imprezy, konferencje), jak i różnego rodzaju inwestycje. Te, realizowane przez przedsiębiorców, mają służyć poszerzeniu źródeł utrzymania osób, które do tej pory żyją wyłącznie z rybactwa. Inwestycje samorządowe mają się także skupiać na podniesieniu atrakcyjności regionu dla turystów. Będzie można m.in. odnawiać wsie związane z rybactwem i modernizować obiekty kulturalne.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!