Dwa sparingi piłkarzy ŁKS

(bap)
W takich warunkach rozgrywany był jeden ze sparingów. W akcji testowany w ŁKS Marek Gancarczyk. fot. Łukasz Kasprzak
Piłkarze ŁKS przygotowują się do sobotniego meczu z Legią Warszawa. Menedżer ŁKS Piotr Świerczewski uznał, że najlepszą formą przygotowań jest rozegranie meczu sparingowego.W pierwszym z nich ŁKS przegrał 0:1 z trzecioligową Spartą Brodnica, a w drugim pokonał 2:0 występującą w tej samej klasie rozgrywkowej Wdę Świecie.

Pomysł sztabu szkoleniowego można uznać za słuszny, bo drużynie ŁKS jak żadnej innej z ekstraklasy najbardziej brakuje zgrania.

Wtorkowe mecze też powinny jednak zostać odwołane. Boisko Kolejarza, gdzie ełkaesiacy grali, a raczej próbowali grać ze Spartą, pokryte było grubą warstwą śniegu, a na sztucznej murawie na ŁKS piłkarze bardziej myśleli o utrzymaniu równowagi i uniknięciu kontuzji, niż kopaniu piłki.

Świerczewski mówił, że te mecze trzeba potraktować jako jednostkę treningową. Niech chłopaki sobie pobiegają i nie zrobią krzywdy. Wyniki go nie interesują.

W meczu ze Spartą, w którym wystąpili w większości dublerzy, ŁKS przegrał 0:1. Gol padł po nieporozumieniu defensywy i złym ustawieniu rezerwowego bramkarza Adriana Olszewskiego. Z jak najlepszej strony chciał się pokazać Marek Gancarczyk. Piłkarz Śląska kilka razy strzelał z dystansu i okazał się bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Przez 90 minut grał jako skrajny pomocnik, napastnik i boczny obrońca. Świerczewski nie chciał jednak zdradzić, czy zostanie ełkaesiakiem.

W wygranym 2:0 spotkaniu z Wdą Świecie najlepiej spisywał się Grzegorz Bonin. Były pomocnik Polonii Warszawa zdobył pierwszego gola i asystował przy bramce Agwana Papikyana. Widać, że piłkarz chce jak najszybciej odzyskać miejsce w pierwszym składzie.

W drugiej połowie nie udało się podwyższyć prowadzenia, choć na boisku była wówczas najlepsza jedenastka, która prawdopodobnie wybiegnie przeciwko Legii. Kolejny raz okazało się, że łódzkiej drużynie najbardziej brakuje skutecznego napastnika. Marcin Mięciel wciąż nie może się odblokować. W meczu z trzecioligowcem miał cztery okazje bramkowe, ale pudłował nawet z pięciu metrów.
ŁKS - WDA Świecie 2:0

Gole: 1:0 - Bonin (28), 2:0 - Papikyan (33).

ŁKS I połowa: Wyparło - Sasin, Jurkowski, S. Gancarczyk, Kubicki - Bonin, Łukasiewicz, Romańczuk, A. Papikyan - Golański, M. Gancarczyk.

II połowa: Wyparło - Gieraga, Klepczarek, Łabędzki, Gercaliu - Łobodziński, Łukasiewicz, Iwański, Saganowski, Szczot - Mięciel.

ŁKS - Sparta Brodnica 0:1

Gol: 0:1 - Ciechowski (25).

ŁKS I połowa: Olszewski - Sasin, Jurkowski, S. Gancarczyk, Kubicki - Bonin, Romańczuk, Papikyan, M. Gancarczyk - Golański, Stąporski.

II połowa: Olszewski - Pawlak, Stefański, Salski, Seweryn - Tonn, Pękała, Mordalski, Bykowski - Gendek, Stąporski.