Niebawem Święta Bożego Narodzenia. Ich symbolem jest między innymi choinka. W wielu sklepach można już nabyć świąteczne drzewko.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najbardziej popularne są tradycyjne, sztuczne choinki, w kolorze zielonym. Ich ceny wahają się od 30 zł do nawet 3900 zł. Wiele zależy od wielkości drzewka. Te największe mają po 4 metry i są kupowane przeważnie do większych firm czy sklepów.

Można zauważyć, też choinki różnobarwne. Do wyboru, do koloru. Oprócz zielonych pojawiają się barwione na biało, różowo, czy czarno. - Klienci kupują najczęściej zielone, choć zdarza się, iż nabywają białe i czarne - mówi Joanna Góralczyk doradca handlowy. - Jest możliwośc zamówienia także odpowiedniego przybrania - dodaje. Przykładowo, choinka ze złotą dekoracją, kosztuje około 1200zł, jednak najcześciej klienci sami dobierają dekoracje. - Mamy bardzo duży asortyment ozdób, ale wszystko zależy od zasobności portfela - zapewnia Góralczyk.

Choinki polskiej produkcji i nowości


Materiał, z którego robi się sztuczne choinki jest ten sam od wielu lat. Pojawiają się jednak, pewne nowości w postaci drzewek światłowodowych, świecących czy ekologicznych - wykonanych z sizalu. Niektórzy promują rodzimą produkcję, sprzedając tylko i wyłącznie drzewka wyrabiane w Polsce. - Posiadamy piękne, zielone choinki, od polskiego producenta - mówi Monika Rożniata z działu marketingu jednego z domów handlowych. - Proponujemy różne wielkości od 45 cm do 2,5 metra. Drzewka są upodabniane do zwykłej sosny, świerku, jodły czy sosny kanadyjskiej - dopowiada.

Ekskluzywne choinki z limitowanymi ozdobami


Dla bardziej wymagających i posiadających większą ilość gotówki klientów przygotowane są choinki ozdobione limitowanymi seriami bombek. Co roku pojawiają się także pewne urozmaicenia. - Co roku mamy nowe wzory choinek. Obecnie mamy specjalnie odtwarzane, starodawne ozdoby, czy bombki z czarnobiałymi portretami - opowiada Łukasz Wielgus, sprzedawca w sklepie z ekskluzywnym wyposażeniem domu.

Takie drzewka do złudzenia przypominają naturalne i dopiero w dotyku okazuje się, że są sztuczne. Można je użytkować wiele lat, a do tego jest możliwość zmieniania dodatków. - Wieszamy na nich, np. prawdziwe szyszki - mówi Wielgus. Klienci wybierają różne barwy przybrań choinki, dlatego można spotkać takie w kolorach: złotym, fioletowym, czy białym. W tym przypadku cena zdaniem sprzedających jest wysoka, ale odpowiednia do jakości. Za takie drzewka trzeba zapłacić od 1490 zł (bez przybrania) do 15.000 zł (z ozdobami).

W większości sklepów obserwujemy, jak na razie więcej oglądających, niż kupujących. Zdaniem sprzedających, na decyzje o zakupie sztucznej choinki jest, jeszcze za wcześnie. - Klienci decydują się na zakup w ostatniej chwili, tuż przed Bożym Narodzeniem - przyznaje Monika Rożniata.

Czytaj także:
- 12 potraw i nie tylko...Przepisy na potrawy wigilijne [konkurs]
- Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie - poważne i z humorem
- Zima w Łodzi 2010 [serwis specjalny]

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

Zobacz też na MM Łódź

Sylwester 2010 w Łodzi


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

QBAPOLSKA

21.XII.2012 - fakty. Świat się kończy:
- sztuczna choinka
- sztuczna biżuteria
- sztuczna inteligencja
- e-papieros
Co za malownicze czasy...