Mirosław Drzewiecki szefem Polskiego Komitetu Olimpijskiego? Takie pogłoski krążyły po Łodzi jeszcze przed czerwcowym zjazdem regionalnym łódzkiej PO.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zapytany o to przez nas w kuluarach zjazdu, były minister sportu tylko się uśmiechnął. W czwartek informacje o tym, że Drzewiecki zaczął nieformalne rozmowy ze sportowymi działaczami, podał dziennik "Rzeczpospolita". Według gazety, Drzewiecki zamierza zrezygnować z polityki i przesiąść się na jedno z najbardziej prestiżowych stanowisk w polskim sporcie. Poseł PO ma opinię świetnego organizatora z szerokimi koneksjami, jednak jego polityczną karierę zburzyła tzw. afera hazardowa, która zmusiła go do złożenia dymisji w październiku zeszłego roku. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego minister sportu wykorzystywał swe stanowisko do lobbingu na rzecz branży hazardowej, której nieformalnym królem jest jego znajomy z pola golfowego Ryszard Sobiesiak. Jego rekomendacje miały wpłynąć na złagodzenie przez resort finansów dopłat do automatów o niskich wygranych, na czym państwo mogłoby przez najbliższe lata stracić prawie pół miliarda zł. Drzewiecki jako jedyny świadek przez speckomisję hazardową powoływany był dwa razy i wszystkiemu zaprzeczył, tłumacząc się m.in. pomyłkami urzędników i wymyśleniem całej afery przez ówczesnego szefa CBA. Po dymisji usunął się w cień, przypomniał o sobie w wywiadzie dla polonijnej telewizji, w którym nazwał Polskę "dzikim krajem". Czy ma szansę na fotel szefa PKOl?

- To będzie zależało w dużej mierze od Donalda Tuska, a on niedawno łódzkim politykom Platformy rzucił, by nie zapomnieli o Mirku przy układaniu list do wyborów parlamentarnych - mówi "Polsce Dziennikowi Łódzkiemu" jeden z ważnych polityków PO. - Formalnie jedno drugiemu nie przeszkadza, ale szczerze wątpię, by Mirek chciał zrezygnować z polityki, bo najbardziej zależy mu na oczyszczeniu się z oskarżeń o majstrowaniu przy ustawie hazardowej.

Gdyby Drzewiecki rzeczywiście myślał o posadzie szefa PKOl, miałby poważnego konkurenta w postaci byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Stanowisko szefa PKOl wakuje po śmierci Piotra Nurowskiego, który zginął 10 kwietnia w katastrofie smoleńskiej. Działacze muszą wybrać nowego prezesa do końca roku. Telefon Drzewieckiego w czwartek milczał.

Czytaj także

  Komentarze (27)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  JANUSZ (gość)

  TO BYLBY SMIECH I SKANDAL GDYBY TE PLOTKI STALY SIE FAKTEM. FACET, KTORY OBRAZIL WSZYSTKICH POLAKOW I NASZA OJCZYZNE NA TAKIM STANOWISKU. ALE ZA TEGO RZADU WSZYSTKO JEST MOZLIWE.

  emeryt (gość)

  Panie Palikot w panu nadzieja,że wysmiejesz dzikusa i wróci do swojej Ameryki.Panie Drzewiecki już p.wydał kasę?- to niech pan zagra w kasynie.Poradzić zawsze może p.Piskorski jak wygrać nie płacąc podatków.Powodzenia.

  gruby (gość)

  W jakim my kraju mieszkamy?. Czy złodzieje i aferzyści kiedykolwiek poniosą karę?. Miejscem
  dla niego powinna być cela z kratkami a nie wyniesienie go na piedestał.Ale czemu się dziwić
  skoro sam "WIELKI WÓDZ" Tusk osobiście go proteguje.Banda kolesiów nadal rządzi tym krajem
  i nie ma widoków na poprawę.

  bystry Żydek (gość)

  Proszę Go nie ganić- będzie się jeszcze mocniej czerwienił za swoją kompetencję w zakresie biznesu i sportu. Ten Facet to trup polityczny, do lamusa indorze !

  obieżyświat (gość)

  I tak dzielny towarzysz za trzymanie mordy na kłódkę zostaje nagrodzony przez swojego szefa Donalda .Tak wygląda państwo prawa według PO .Gratuluję elektoratowi PO za umożliwienie dalszego kręcenia lodów

  px (gość)

  A ja słyszałem, że Miro jako prezes PKOL ma pracować bez wynagrodzenia. No i wreszcie przykładnie ukarzą tego aferzystę :)

  pikuś (gość)

  czym różni się socjalizm od naszego nowego ustroju,tym że świnie przy korytach się wymieniły

  Więcej na temat: