(© Piotr Grabowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 5 kilometrów będzie miała droga rowerowa prowadząca na Widzew wzdłuż al. Piłsudskiego i ul. Rokicińskiej.

Ścieżka, która będzie oddzielona od jezdni powstanie na odcinku od al. Kopcińskiego do ul. Augustów. Prace przy jej budowie już się rozpoczęły i zakończą się do 24 grudnia. 
Droga rowerowa ma być pokryta asfaltem, a sąsiadujący z nią chodnik zbudowany będzie z kostki betonową. Powstanie także 400 metrowy łącznik prowadzący od ścieżki do dworca Łódź Widzew. Całość inwestycji pochłonie ponad 5 mln zł.

Zobacz jak będzie przebiegała droga rowerowa na Widzew

Czytaj także

  Komentarze (33)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  rewelator (gość)

  Całą budowaną ścieżkę można obejrzeć na OpenStreetMap.org (dokładniej niż na google.maps)
  http://www.openstreetmap.org/?lat=51.7608390748501&lon=19.5371997356415&zoom=17
  http://imageshack.us/photo/my-images/19/roweryt.jpg

  znowu ja (gość) (PepeLeSwąd)

  Dałbym więcej niż 5 baniek, by zobaczyć twoją minę, jak na masę krytyczną i codziennie ulicami Łodzi przejeżdża 1000,2 byc moze i 3.000 ROWERZYSTÓW SAMOCHODAMI (!) Dopiero byś waćpan klął i prostytutkami rzucał...

  PepeLeSwąd

  Oj tam, oj tam. Czymże jest jakieś marne 5 mln zł wobec rozradowanej gęby łódzkiego pedalota? Nasze miasto jest wszak bogate, a że idzie zima może się spodziewać kolejnych inwestycji - tym razem w sporty zimowe. Może skocznia narciarska?

  JA (gość) (EOLSON)

  SZANOWNY KOLEGO - a co, gdyby tak na masę krytyczną uczestnicy i wszyscy rowerzyści, którzy w niej nigdy udziału nie biorą, przybyła samochodami? Tylko nie 4 do jednego auta, a każdy samochodem, nawet gratem. Potrafisz to sobie wyobrazić? Na zachodzie już to dawno zrozumieli...

  EOLSON

  Kilka razy zebrała się MASA , zakorkowała miasto i już się ścieżka robi ...
  Raz jeszcze się powtórzę , zobaczymy ilu zapaleńców będzie w grudniu i styczniu ...
  Ciekawe jak kibice zawiedzenie brakiem postępu w budowie stadionu będą chcieli zwrócić na siebie uwagę i będą sobie organizowali swoje MASY , na pewno bardziej dla miasta KRYTYCZNE ...

  mieszkaniec Widzewa (gość)

  Chociaż będzie można bezpiecznie pojechać rowerem z Widzewa do centrum i na inne osiedla.

  Łodzianin (gość)

  Czytać ze zrozumieniem! Chodnik nie zostanie zamieniony na ścieżkę rowerową. Zostanie wyremontowany i będziemy mieć i ścieżkę rowerową i chodnik. Ten ostatni miał miejscami kilka metrów szerokości (właściwie to na większym odcinku) i było to zdecydowanie za dużo na potrzeby pieszych.
  Remont obejmuje odcinek 5 km drogi (w jedną stronę). Jeśli ścieżka i nowy chodnik powstaną tylko na nitce południowej to daje nam to 5km nowej ścieżki rowerowej wyłożonej asfaltem oraz 5km nowego brukowanego chodnika, Stan obecnego chyba nie jest dla nikogo tajemnicą. Cena podana za ten remont/budowę to 5mln zł, według mnie cena nie jest wygórowana jeśli wziąć pod uwagę ile tam musi być użytego materiału oraz czas jaki to będzie trwało.

  mt (gość)

  Kolejna inwestycja która przybliża nas do normalności. Każde duże łódzkie osiedle powinno mieć główną drogę rowerową prowadzącą do centrum miasta plus sieć pasów dla rowerów. Miejmy nadzieję, że ku temu powoli zmierzamy.