Z dbałością o najmniejsze szczegóły została wyremontowana dawna siedziba Towarzystwa Kredytowego przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi.

Biurowiec Real Office na Traktorowej już po remoncie [zdjęcia]


Dom Towarzystwa Kredytowego jeszcze do początku 2008 roku przypominał ruinę. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy nowym właścicielem została warszawska firma Fenix Group, która zajmuje się rewitalizacją i przywracaniem życia w zabytkowych budynkach. Do XIX-wiecznego obiektu już miesiąc po zakupie weszła ekipa remontowana, która z dbałością o najmniejsze szczegóły zaczęła remontować zniszczone wnętrze i elewację okazałej siedziby.

W czasie remontu, który trwał ponad trzy lata i pochłonął 10 milionów złotych, nie tylko odtworzono stan z czasów świetności budynku, ale nawet wykonano detale, które zakładał pierwotny projekt znanego łódzkiego architekta Hilarego Majewskiego, a nie zostały wykorzystane w budynku w XIX wieku. - Przywróciliśmy blask jednemu z najważniejszych zabytków w naszym mieście - mówi z dumą Radosław Martyniak, wiceprezes Fenix Group.

O szczegółowości prac remontowanych może świadczyć na przykład fakt, że na podstawie zachowanych klamek okiennych odrestaurowano kilkadziesiąt brakujących. Niemal od zera układano drewniany parkiet, a marmurowe posadzki mają pierwotny układ i kolorystykę.

XIX wiek2008 rok2011 rok

Pomorska 21 - nowy adres na kulturalnej mapie Łodzi


Pomorska 21 Dom Towarzystwa Kredytowego, bo tak teraz nazywać się będzie wyremontowany budynek, ma być miejscem dla biznesu, kultury i zwykłych łodzian. Parter, gdzie znajduje się dawna Sala Posiedzeń Dyrekcji, połączona z Salą Operacyjną, można wynająć na konferencje i bankiety. Na pierwszym piętrze, gdzie znajduje się okazała Sala Zgromadzeń, zorganizować można duże przyjęcia.

Kilka pomieszczeń (łącznie ok. 200 m.kw.) znajdujących się w skrzydłach budynku, przeznaczono na biura. Dodatkowo na dole powstać mają też lokale gastronomiczne, a w piwnicach planowana jest galeria sztuki. - Powoli wypełniany jest kalendarz imprez, zarówno biznesowych jak i kulturalnych. Do firmy wpływają także liczne zapytania dotyczące organizacji przyjęć od osób prywatnych - zapewnia Ewa Banaś z Fenix Group.

Pierwszą wystawą, jaką będzie można oglądać w wyremontowanym budynku, będzie wystawa prac wybitnego polskiego malarza Henryka Cześnika, na której zaprezentowanych zostanie 20 obrazów artysty z ostatniego półrocza. Wystawę będzie można zwiedzać od 26 września, przez dwa tygodnie w godzinach 12-18.

Czytaj więcej o inwestycjach w Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ja Klaudiusz (gość)

Uwaga na ten obiekt. Tuż przed ostatnim Fashion Week wystawił do wiatru agencję z Warszawy która chciała tam zrobić event dla Fashion TV.Zrobili to tuż przed imprezą kiedy wydrukowano już zaproszenia. Uwaga bo to bardo nieodpowiedzialni ludzie.

Opisywana rewitalizacja. to jak dla mnie jeden z najważniejszych sygnałów, iż „legendarny potencjał” naszego miasta nie musi pozostawać jedynie na etapie marzeń i fantazji.
Ten przykład również pokazuje jak bez medialnej wrzawy i przepychanek można zrobić coś doprawdy fantastycznego.

PS: Mam cichą nadzieje, że kiedyś może za jakiś czas, udało by się zorganizować pewną tak lubianą przez MM-kowych czytelników, cykliczną imprezę właśnie w powyższym przepięknym obiekcie; )