Policja i prokuratura zajmują się sprawą zniszczenia przez PGE zabytkowej kamienicy przy ul Policja i prokuratura zajmują się sprawą zniszczenia przez PGE zabytkowej kamienicy przy ul

Policja i prokuratura zajmują się sprawą zniszczenia przez PGE zabytkowej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58. (© Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wszczęto dochodzenie w sprawie zniszczenia kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58. Właścicielem zabytkowej kamienicy jest PGE. Sprawę zgłosiły do prokuratury władze Łodzi.

Tomasz Piotrkowski, p.o. dyrektor biura prezydenta Łodzi tłumaczy, że decyzja konserwatora zabytków zobowiązywała PGE do podjęcia prac przy budynku. PGE nie wywiązała się z tego w terminie i sprawa została zgłoszona do organów ścigania.

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi wyjaśnia, że wszczęte dochodzenie dotyczy zniszczenia kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58. Toczy się w sprawie, a nie przeciwko osobie czy instytucji.

Co z kamienicą przy ul. Piotrkowskiej 58, której nie odbudowanoKamienica miała zostać odbudowana przez PGE do końca 2011 roku. Miały być przywrócone detale i poddasze, które bezmyślnie zniszczono w dobie PRL.

Kamienicy przy Piotrkowskiej 58 nie odbudowano ponieważ centralę PGE Dystrybucja SA Oddział Łódź Teren przeniesiono z Łodzi do Lublina i inwestorowi nie opłacało się stawianie kamienicy z dodatkowymi biurami, które przestały być potrzebne.

Co z kamienicą zburzoną przez PGE

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1899v (gość)

APELUJĘ do Sejmu i Rządu o znowelizowanie i zaostrzenie prawa o ochronie wszelkich zabytków, przyrody itp. W Polskich warunkach gdy zabytkowa architektura ucierpiała w czasie II Wojny, a później wiele lat niszczała należy chronić to co pozostało. Różni deweloperzy, firmy oraz prywatni właściciele a nawet takie spółki jak np.GDDKiA nie mogą ostatecznie decydować o losie zabytku! Profesjonalne prawo powinno lepiej chronić obiekty zabytkowe w Polsce i polską zabytkową architekturę.

jaak (gość) (szop biskup)

Ta piłeczka siatkowa jest popularna na całym świecie, daje polakom piękne chwile i promuje kraj. Co daje kamienica w Łodzi? Moim zdaniem to jest właśnie błahostka. Może, jakby chodziło o kamienicę w Krakowie, Warszawie?

jaak (gość) (bb)

Giganty... . Centrale - dziesiątki oddziałów firm, które oferują miejsca pracy w biurach za podłą pensję... faktycznie, centrum biznesowe z tej Łodzi.
PGE to coś większego i poważniejszego niż drogerie Rossmann;)

ddd (gość)

Za chwilę PGE wyprowadzi się z Piotrkowskiej i dalej będą zacierane ślady. Czy to takie trudne sprawdzić czyj to był pomysł, kto się pod tym podpisał, kto zdecydował? Przecież wiadomo kto był wtedy prazesem i kto miał parcie na siedzibę od Piotrkowskiej.

szop biskup (gość)

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,13801939,Wyburzyli_i_nie_odbudowali__Miasto_donosi_do_prokuratury.html
nie mogę zrozumieć czemu jest forsa - na piłeczkę siatkową i inne sportowe błahostki, a wobec utrzymywania się wizerunki firmy - jako barbarzyńskiego niszczyciela historycznego dziedzictwa architektonicznego - nie znajdzie się kilka groszy (w skali PGE jest to mniej niż promil) na pokazania odrobiny klasy - jako firmy społecznie odpowiedzialnej?

Andrea (gość)

Miasto Łódź i wszyscy jego mieszkańcy powinni gremialnie zrezygnować z usług koncernu PGE. Ceny innych dostawców energii elektrycznej są podobne. Tylko utrata potencjalnych zysków może zmienić obecna sytuację. http://www.piotrkowska58.pl http://facebook.com/Piotrkowska58/

Karol (gość)

Rewitalizacja po łódzku. czyli, jak zamienić miasto w wiochę, zgodnie z obstalunkiem politycznym - zaorania czerwonej Łodzi, zgodnie z dyrektywami MFW, które udanie zaczął wdrażać onegdaj nijaki Balcerowicz. Po 23 tzw. reformy mamy gigantyczny dług jako miasto i kraj, zburzone fabryki, i zabytki. Gigantyczne bezrobocie i zamiast demokracji, obiecanej naiwnemu plebsowi, kraj powszechnej szczęśliwości i wolności, rządy sitw partyjniackich przyspawanych do koryta i zamiast Polski wolnej -Rzeczyposolitą Partyjniacko - Korporacyjną, która jest matką dla nielicznych a macochą dla większości. A do tego dochodzi kilka milionów wygnanej przez 'reformatorów" z kraju za chlebem, na roboty przymusowe, młodzieży.Nie trzeba wojny, bo beneficjenci zmowy postokrągłostołowej załatwili Polskę i większość Polaków lepiej niż komuniści.

bb (gość) (adam)

Ot, tak z głowy: Rossmann (drogerie), Atlas (budownictwo), Ericpol (informatyka), kilka sieci aptek ... zarejestrowane w Łodzi, działające na całą Polskę i zatrudniające łącznie nawet po kilka tysięcy osób. Pewnie znalazło by się takich dużo więcej. Do tego dziesiątki central zagranicznych, dużych firm.

query (gość)

Przeniesienie siedziby PGE do Lublina nie było za czasów kiedy wojewoda łódzką była ta pani z Lublina (z PISu), która zbierała aniołki???

adam (gość) (sklave)

A co ma tu wielkość miasta do rzeczy? Znasz Ty jakieś duże, prężnie działające firmy, które mają w Łodzi swoje zarządy? Przenieśli, bo im Łódź nie odpowiadała, zresztą ta firma nie ma z Łodzią nic wspólnego. Miasta ważne dla PGE to chociażby Warszawa czy Bełchatów- pogódź się z tym.

tamtaram (gość)

Nie wiem skąd miasto weźmie prawników i za ile, ale Ci po stronie PGE to będą na pewno najlepsi gracze. Łódź straci w tej nierównej walce dużo pieniędzy- Waszych pieniędzy!

Nieudacznicy z pijaczką na czele (gość)

Ludzie czy wy jesteście na tyle durni, że zwykły photoshop zrobił wam wodę z mózgu?

sklave

Czy PGE zawiniła???
Mnie interesuje kto przyczynił się do tego, że przenieśli siedzibę centrali PGE Dystrybucja SA Oddział Łódź z tak dużego miasta do dużo mniejszego Lublina.
Opłaty, polityka władz miasta.....
Foto władza miasta z archiwów ...
Zajechali nominowani przed dwór
http://sklave.manifo.com/foto-szopka-2

POpapraniec (gość)

nie mogę doczekać się kiedy naród polski osądzi swoich oprawców czyli Donalda Ambergolda i jego bandę