We wtorek od spotkania z Anną Moszko w Muzeum Kinematografii rozpoczął się Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów "Mediatravel" w Łodzi. Anna Moszko samotnie dotarła do niedostępnych ruin starożytnych miast Majów. Opowiadała o powstającym pod patronatem "National Geographic Polska" reportażu o Gwatemali.

Ania i Robb Maciąg opowiedzą o podróżach przez Pamir. Oboje przejechali rowerami ponad 22 tys. kilometrów po 19 krajach. W podróżach najbardziej pociągają ich spotkania z ludźmi i wielkie przestrzenie. Robb jest autorem trzech książek podróżniczych wydanych z serii Biblioteka Poznaj Świat i laureatem Travelera za podróż rowerową po Chinach.

Dyrektor "Mediatravel", Mirosław Olszycki mówi, że festiwal nie powstał z kalkulacji zysków, ale z potrzeby serca. Nie turystyka, sporty ekstremalne czy typowe podróżowanie są domeną festiwalu. Są nią podróże w głąb człowieka, odmiennych kultur i obyczajowości. W 2012 roku prezentowani są podróżnicy, którzy nie tylko eksplorują pewne obszary świata, ale i zgłębiają problemy, jakimi są one targane.

Spotkania i konkursowe projekcje odbywać się będą w Muzeum Kinematografii i klubie festiwalowym - Piwotece Narodowej do soboty. W sobotę zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu World Mediatravel Award na najlepszy film dokumentalny, radiową audycję i książkę. Przyznane zostanie też "El Dorado", Nagroda im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego za Wyprawę Roku.

Rozpoczyna się Festiwal Mediatravel 2012Źródło: Inauguracja Festiwalu Mediatravel w Łodzi [ZDJĘCIA]

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!