Korona Kielce ma jeszcze większe problemy finansowe niż Łódzki Klub Sportowy

Korona Kielce ma jeszcze większe problemy finansowe niż Łódzki Klub Sportowy (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dług ŁKS na koniec 2011 roku wynosił 4 miliony złotych. Znacznie poważniejsze problemy finansowe mają chociażby śląskie kluby, bo w Górniku Zabrze i Ruchu Chorzów kwoty zadłużenia są jeszcze wyższe. Kilka polskich klubów zaciska pasa. Wśród nich jest też Widzew, który zamroził część zarobków najlepiej opłacanych piłkarzy.

Kibice ŁKS obawiają się piłkarskiej wiosny, a media spekulują, że łodzianie nie będą w stanie pozyskać nowych piłkarzy, bo nie mają pieniędzy. Okazuje się jednak, że znacznie większe zadłużenie ma kilka innych klubów z ekstraklasy.

Wydaje się, że największe obecnie problemy ma Górnik Zabrze, który jest winny kilkanaście milionów złotych. By spłacić część zadłużenia, zabrzanie zgodzili się przez cztery sezony bezpłatnie reklamować na koszulkach firmę Allianz. Na dziś to najlepsze rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że przez cztery sezony zabrzański klub nie będzie mógł zarabiać na reklamach. Dodatkowo klub próbuje pozbyć się właściwie wszystkich piłkarzy, na których tylko znajdą się chętni. A zastąpić ich mają kompletnie anonimowi gracze z niższych lig. Wygląda więc na to, że Górnik będzie dramatycznie bronił się przed spadkiem z ekstraklasy. A po jesieni ma ledwie pięć punktów więcej od ŁKS, więc nie może czuć się bezpiecznie.

Spadek nie grozi raczej Ruchowi Chorzów, którego sytuacja finansowa wcale nie jest lepsza, ale ma po jesieni na swoim koncie aż 29 punktów. Szefowie chorzowskiego klubu prowadzą rozmowy w sprawie pozyskania inwestora, ale trwają one bardzo długo.
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (57)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aka (gość) (anty_robol)

babcia co za kałesem jest? przecież chlory nie dożywają takiego wieku a co do wnuczka to dajdaje nie mają już takich kibiców:))))pozdro speniane getto na kozinach i legionów... nie bójcie się w tym tygodniu was nie dowiedzamy:))))

aka (gość) (LDZ)

tylko że nie pozwolili na to rządzący wówczas w Łodzi żydzi spadkobiercy twórców anonimowego w Polsce i na świecie dajdaj kałesu:))))

LDZ (gość)

W 2008 roku została zorganizowana wystawa w Muzeum Sportu z okazji stulecia ŁKS. W 2010 widzewiaczki też chciały, to dostały odpowiedź, że bardzo chętnie ale w 2022 roku, zgodnie z prawdą;) Historia nie kłamie.

LDZ (gość) (slt)

Nie ma czego, szczycić się sukcesami za komunistyczne pieniądze i założycielami volksdojczami, fałszywą datą założenia nie zamierzamy. Gratulujemy też konfidentów w ekipie.
Tylko ŁKS

zdiś (gość)

co to za brednie? Jakie Ruch ma długi panie "redaktorze"? W stosunku do Grunwaldu Halemba 600 tys. zł. Zawodnicy są na czysto (na pewno do listopada). Więc nie rozumiem jak można klub zestawiać z Górnikiem (60 mln długu) i ŁKS. A gdzie Widzew? Legia?

oburzony (gość) (damiano)

Stary, wyluzuj. Piszesz jakby Aleks był za łkałesem, a to nie prawda. Tu zdecydowaną większość stanowią kibice Widzewa!!!

slt (gość)

wiedziałem, że" rodowici" są zakompleksieni ale, że aż tak? To się chyba nazywa kompleks ubogiego krewnego - nieudacznika

anty_robol (gość)

Wchodzi babcia z wnuczkiem eŁKSiakiem do tramwaju w śródmieściu i zauważa widzewiaka
-O Jezu! widzewiak! krzyczy babcia.
-Babciu, no jak tak można?! -strofują ja pozostali pasażerowie -To zwykły człowiek taki jak my, tylko ze za widzewem!
-Ach, no tak, przepraszam.... Jakoś tak mi się wymsknęło...
-Nic nie szkodzi - odpowiada widzewiak
-O Jezu! To gada!

anty_robol (gość)

-Mogę wylizać naczynie kiedy skończysz?
-Nie. Mieszkamy teraz w Łodzi, tu się spuszcza wodę.