Łodzianie podróżujący tramwajami narzekają na brzydkie zapachy w Pesach. Twierdzą, że w upalne dni w najnowszych tramwajach kursujących po Łodzi śmierdzi bardziej niż w innych składach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Łodzianie podróżujący tramwajami narzekają na brzydkie zapachy w Pesach. Twierdzą, że w upalne dni w najnowszych tramwajach kursujących po Łodzi śmierdzi bardziej niż w innych składach.

- To chyba wina klimatyzacji, bo przy zamkniętych oknach powietrze się nie wymienia - twierdzi Krzysztof Jawroski, który dojeżdża tramwajami do pracy. - Przykry zapach naprawdę trudno znieść. Dlatego zawsze, gdy mogę, przepuszczam Pesy i wsiadam do starszych tramwajów. A gdy już muszę jechać Pesą, blokuję drzwi, by jak najdłużej wlatywało do wnętrza świeże powietrze.

Opinie pasażerów z Łodzi potwierdzali miłośnicy tramwajów, którzy w weekend z całej Polski zjechali do Łodzi na VIII Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszeń Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Znawcy tramwajów pół dnia spędzili w Pesie. - Rzeczywiście, śmierdzi w nich brudem - przyznało kilku uczestników zjazdu, choć dyplomatycznie nie chcieli się przedstawić.

- Pes nie można wietrzyć przy włączonej klimatyzacji, ale generalnie to niezłe tramwaje - tonował negatywne opinie Jakub Drogoś z Górnego Śląska.

Uczestnicy zjazdu przyjechali do Łodzi już w piątek. - Jako klubowicze mamy o czym dyskutować, bo problemy wszędzie są takie same, na przykład z pozyskiwaniem sponsorów - tłumaczył Bartosz Stępień, prezes Łódzkiego Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

W programie była przejażdżka czerwonym tramwajem N5 z lat 60. XX wieku, zwiedzanie zajezdni oraz podróż Pesą pod sklep Ikei i do zajezdni przy ul. Telefonicznej.

Specjaliści od tramwajów dopatrzyli się paru wad. - Nie rozumiem, dlaczego zupełnie nowa pętla przy Ikei nie jest przystosowana do tramwajów niskopodłogowych - zwracał uwagę Adam Kaszubowski z gdańskiego klubu tramwajarzy. - Peron jest niżej niż podłoga, a przecież można było przyjechać tu Pesą i zmierzyć, jak wysoki ma być peron.

Marcin Małek z łódzkiego MPK na uwagi o brzydkich zapachach w Pesie rozkłada ręce.

- Nie mieliśmy takich zgłoszeń - zapewnia. - Nie sądzę, żeby to była wina MPK. Tramwaje są nowe i sprawne.

Na razie po Łodzi jeździ 10 klimatyzowanych tramwajów.

- Prawdopodobnie będzie ich więcej - zapowiada Marcin Małek.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!