Ciekawe dodatki mogą zmienić każde wnętrze

Ciekawe dodatki mogą zmienić każde wnętrze (© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do niedawna postindustrialne wnętrza starych fabryk utożsamiane były jedynie ze środowiskiem artystycznym. Dziś tak zwane lofty - mieszkania stylizowane na półfabryczne bądź mieszczące się w murach zapomnianych magazynów i hal produkcyjnych - stanowią szczyt ekstrawagancji, oznakę zamożności i dobrego smaku.

Ogromny potencjał, który tkwi w tych przestronnych pomieszczeniach, daje nieprzebrane możliwości dekoracyjne, umożliwiając wyrażenie swojej osobowości i poczucia stylu poprzez wystrój wnętrz.

Czytaj też: 5 sposobów na odświeżenie wnętrza za pomocą tekstyliów

Lofty, charakterystyczne dla środowiska artystycznego i intelektualnego początku XX wieku, były miejscem zaadaptowanym na pracownie i mieszkania. Ogromny potencjał drzemiący w murach starych fabryk pozwalał na dowolne przekształcanie powierzchni, wyodrębnianie unikalnych elementów, przy zachowaniu minimalizmu i surowości wnętrz.

Dziś nowatorskie rozwiązania estetyczne i techniczne pozwalają optymalizować wykorzystanie otwartej przestrzeni.

Nowa kolekcja Dekoria.pl o nazwie Summer to tkaniny i produkty, które pozwalają kreować oryginalne i nowoczesne aranżacje. Współczesne wzornictwo, modna kolorystyka i najwyższa jakość tkanin tworzą wysmakowaną kombinację dopasowaną do wystroju luksusowych wnętrz w stylu loftowym. Zestawienie subtelnego, kwiatowego wzoru z kolorowymi motywami tworzy idealny duet, nadając pomieszczeniom nuty ekstrawagancji.

Czytaj także: Grzejnik z nadrukiem - funkcjonalne dzieło sztuki

Kompletna aranżacja loftów nierozerwalnie związana jest z industrialnym i minimalistycznym charakterem wnętrz. Najważniejszym elementem jest przestrzeń, którą należy podkreślać, a nie zaburzać. Dlatego warto w tym przypadku postawić na jakość dekoracji, nie na ich ilość. Nie bójmy się eksperymentować z kolorem, którym możemy podkreślić unikalne elementy wystroju. Eksponujmy stare rury instalacyjne czy grzejniki, ozdabiając przestrzeń w sposób dopasowany do surowego charakteru pomieszczenia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!