Deep Purple w Łodzi. Koncert w Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

Koncert Deep Purple w Łodzi zgromadził w Atlas Arenie fanów rocka z całego kraju. 25 października w Łodzi zespół Deep Purple zagrał swoje nowe kawałki oraz przeboje „Smoke On The Water” i "Black Night".

Deep Purple w Atlas Arenie wystąpił w niedzielę. Przed brytyjską legendą rocka wystąpiła grupa CETI. W koncercie Deep Purple uczestniczyło prawie 10 tys. widzów.

Dzień wcześniej Roger Glover odebrał podczas Festiwalu Soundedit nagrodę „Człowieka ze Złotych Uchem” za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”.

Deep Purple tworzą obecnie: Ian Gillan (woakl), Roger Glover (gitara basowa), Ian Paice (perkusja), Steve Morse (gitara) oraz Don Airey (instrumenty klawiszowe).

Deep Purple powstał w 1968 roku. W pierwszym składzie byli m.in. Ritchie Blackmore, Jon Lord i Ian Paice, a rok później dołączyli Ian Gillan i Roger Glover, tworząc najsłynniejszy zestaw muzyków grupy. Deep Purple sprzedał ponad sto milionów płyt.

Darek Matyjaszczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

28.10.2015, 00:48

ty, odwszawiony, a to jest portal PO?

27.10.2015, 20:30

Dla mnie było super....Więcej szacunku dla stażu tej grupy ...jakieś małe niedoskonałości pokrywa tu sentyment do nich..Pozdrawiam niezadowolonych

27.10.2015, 06:32

Idź wszarzu na inny portal

27.10.2015, 00:09

szkoda, że nie byłem, ale cóż - wybory, komisja wyborcza itd
ale super, że PIS wygrało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szkoda mi Łodzi i innych miast, gdzie wciąż niezasłużenie wygrywa PO
widać miastowi większe pierdoły niż ci z małych miast i WSI

26.10.2015, 18:03

Dla mnie magiczny wieczór z głęboką purpurą mógłby trwać może trochę dłużej ale i tak było ok. Nagłośnienie poprawne , ja słyszałem wszystko b.dokładnie a wsłuchiwałem się w każdą nutę bo znam ich utwory b.dobrze.
Co do zestawu utworów to oczywiście domena i decyzja zespołu .Osobiście mi brakowało songów z Machine Head np. Highway star czy Never before oraz z In Rock np. Child in time kosztem przydługich i mało ciekawych utworów z Now what . Z drugiej strony super zaskoczenie - doskonałe stare Hard lovin' man czy Demon's eyes. Inna sprawa to gitarzysta. Daaaaleko mu do Blackmoora. Niby się starał ale to tylko rzemieślnik , absolutnie bez finezji poprzednika . Niezrozumiałym jest zatem dla mnie dlaczego tacy wyjadacze tworzący stary trzon zespołu z uporem maniaka eksponują Morse'a prawie we wszystkich utworach na pierwszy plan . Panowie On już lepiej nie zagra !. Tłumaczy to tylko chyba ich wiek , może po prostu im się już za bardzo nie chce biegać i skakać więc niech to robi młody...
Miłym zaskoczeniem dla mnie był klawiszowiec , czapki z głów - jakbym słyszał Lorda. Ten sam styl , to samo instumentarium , bez zmian i kombinowania czy silenia się na oryginalność , Wpasował się doskonale
a zagranie polskiego hymnu na pianinie wzruszało do łez za co jesteśmy Mu wdzięczni.
Podsumowując , b.dobry , rockowy koncert w przyjaznym (Atlas Arena) miejscu i oby ich jak najwięcej no bo nie wszyscy na szczęście słuchają Beyonce czy Rihanny .

26.10.2015, 12:50

To byliśmy chyba na innych koncertach... słucham właśnie nagrań na HTC Desire 820 i mimo, że to tylko smartfon wszystko słychać, no chyba, że ktoś ma słuch absolutny.... "Polecam" Stadion Narodowy. To jest dopiero porażka (vide ostatni koncert AC/DC)

26.10.2015, 10:58

Jak dla mnie szkoda zespołu na taką halę. Akustyka fatalna. Jedno wielkie buczenie. Byłem na koncercie Lorda w Kongresowej i to było coś. Tutaj w ogóle nie można było odróżnić wokalu i brzmienia poszczególnych instrumentów. A właśnie solówki w tym zespole to najważniejsze.

26.10.2015, 10:14

Byłem zaliczyłem d..y nie urwało.Na powtórkę z rozrywki nikt by mnie nie namówił,zawiedzione oczekiwania powiało nudą

26.10.2015, 10:02

Trochę za słabo nagłośniony wokal, ginął w mocno brzmiącej muzie ale ogólnie wrażenie jak zawsze dobre.

26.10.2015, 09:58

Niestety jestem zawiedziona. Brakowało mi hitów, które uwielbiam . Pod sceną było przez to dość nudno , bo ludzie stali i czekali