Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy zaćma oznacza koniec dla naszego wzroku?

materiał partnera
Czasami w naszym życiu może pojawić się choroba, która jest w stanie bardzo szybko wywrócić życie do góry nogami. Niemniej jednak, warto jest wiedzieć, że postęp medycyny w ostatnich latach jest naprawdę znaczący i nie warto jest od razu stawiać siebie na skreślonej pozycji. Jedną z takich najbardziej demonizowanych chorób jest zaćma, która przez wielu uważana jest za koniec ich widzenia i obawiają się, że dni, kiedy stracą wzrok są policzone. Tymczasem wcale tak nie jest i wbrew pozorom z zaćmą można sobie skutecznie radzić.

Co to jest zaćma?

Najczęściej jest to choroba dotykająca osoby w wieku starszym, niemniej jednak nie jest to regułą. Polega na zmętnieniu soczewki oka, która z wiekiem postępuje coraz bardziej i jest naturalnym zjawiskiem. W zdrowym oku soczewka bez większych problemów przepuszcza światło wpadające do oka i załamuje je w taki sposób, że skupione jest ono na siatkówce.

Stamtąd z kolei układ nerwowy przesyła do mózgu odpowiednie sygnały na temat obrazów, które widzimy. Jeśli natomiast soczewka jest mocno zamglona, to wtedy oczywiście redukuje ona światło wpadające do oka i powoduje, że obiekty widziane są rozmazane i słabo widoczne. Oczy zaczynają nas boleć i łzawić. W żadnym wypadku nie należy ignorować takich sygnałów, bowiem potem może być już za późno na leczenie.

Kto może pomóc?

Najlepiej oczywiście jest zwrócić się do profesjonalnego okulisty, np. z http://eczo.pl/leczenie/amd/, bowiem to właśnie tam możesz uzyskać szczegółowe porady na temat leczenia i dalszego postępowania. Specjalista zleci wykonanie niezbędnych badań, które pozwolą na określenie stopnia zaawansowania zaćmy i jej właściwą diagnozę. W ten sposób będziesz w stanie jak najszybciej podjąć jak najbardziej odpowiednie kroki, które na pewno przybliżą Cię do skutecznego wyleczenia. Jest to bardzo ważne, tym bardziej, że w żadnym wypadku nie należy czekać.

Tutaj pojawia się jeszcze jedna zagwozdka, a mianowicie,czy lepiej jest postawić na wizytę prywatną, czy na NFZ. Otóż w tym drugim przypadku może być tak, że trzeba będzie poczekać na refundowany zabieg nawet do kilku lat. Jak mówiliśmy wcześniej, tutaj liczy się przede wszystkim szybka reakcja, więc lepiej będzie samodzielnie opłacić ten zabieg. W tym wypadku nie ma co szukać nadmiernych oszczędności, bowiem chodzi przecież o to, czy będziesz widział dobrze przez kolejne lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto