Przy ul. Łąkowej 29 rośnie jak na drożdżach czterogwiazdkowy Film Hotel, którego operatorem będzie sieć DoubleTree by Hilton. W połowie maja 2011 roku zaczęto wylewać fundamenty pod obiekt, a wzniesiono już siedem z zaplanowanych dziesięciu pięter. To tylko jeden z trzech nowych hoteli o takim standardzie, które budowane są w Łodzi.

Pozostałe dwa powstają u zbiegu ul. Piotrkowskiej i ul. Radwańskiej oraz u zbiegu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza. Po oddaniu trzech nowych hoteli do użytku w Łodzi będzie pięć czterogwiazdkowych obiektów (na razie są dwa: andel’s Hotel Łódź przy ul. Ogrodowej oraz Ambasador Centrum przy al. Piłsudskiego).

- Obecnie na placu budowy pracuje, w zależności od dnia, od 100 do 130 osób - mówi Martyna Podsędkowska-Olczyk, czuwająca nad budową hotelu przy ul. Łąkowej. - Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, to w połowie stycznia przyszłego roku będziemy świętować zawieszenie wiechy. Później rozpoczynamy montaż instalacji i prace wykończeniowe. Otwarcie hotelu zaplanowaliśmy na czerwiec 2013 r., ale niewykluczone, że termin ten uda się przyspieszyć o kilka miesięcy.

Budynek przy ul. Łąkowej będzie miał około 44 m wysokości. Znajdzie się w nim 191 pokoi (w tym na VII piętrze apartament prezydencki), osiem sal konferencyjnych, centrum SPA z basenem na najwyższym piętrze, sala kinowa na 180 osób, restauracja oraz parking podziemny. Inwestycja ma kosztować około 40 mln euro.

Pełną parą idą także prace na rogu al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza, gdzie jest wznoszony dziesięciopiętrowy hotel sieci Novotel.

Więcej w dzisiejszym, magazynowym wydaniu Expressu Ilustrowanego

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Michal Lo.odz (gość)

W Łodzi nie można budować wysokich budynków ze względu na bliskość lotniska. Nawet budynki o wysokości Manhattanu nie mogą być stawiane. Szkoda, bo by powiało trochę zachodem :). Czekam z niecierpliwością na nowe centrum Łodzi bo zapowiada się imponująco.

gosc (gość)

szkoda tylko ,ze wszędzie stawiają takie karakany małe! nie jest to zbyt imponujące!

Piotr (gość)

Dziwi mnie brak na forum wpisów ludzi liczących cudze pieniądze :D
No co z Wami? Zacznijcie narzekanie, że "po co", "kto będzie w tym mieszkał", "kolejny pusty hotel" itp.

Gość (gość) (Widmo)

Ale w tych hotelach mają mieszkać ci którzy mają dawać pracę. Teraz mieszkają w Krakowie, Poznaniu, Warszawie. Rozmawiales keidyś z inwestorem? Problemem Łodzi jest brak hoteli, był brak szkoły dla obcokrajowców. Jak otwierali BISC sp z o.o.to pewnie napisałeś : "Po co? Moje dzieci tam nie będą się uczyły"

Widmo (gość)

Hotele się buduje...a ludzie młodzi mieszkań i pracy nie mają.....i dzwic sie , ze uciekamy z tej matni.....
Czarny scenariusz widzę....