Czterogwiazdkowe hotele w Łodzi

Przy ul. Łąkowej 29 rośnie jak na drożdżach czterogwiazdkowy Film Hotel, którego operatorem będzie sieć DoubleTree by Hilton. W połowie maja 2011 roku zaczęto wylewać fundamenty pod obiekt, a wzniesiono już siedem z zaplanowanych dziesięciu pięter. To tylko jeden z trzech nowych hoteli o takim standardzie, które budowane są w Łodzi.

Pozostałe dwa powstają u zbiegu ul. Piotrkowskiej i ul. Radwańskiej oraz u zbiegu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza. Po oddaniu trzech nowych hoteli do użytku w Łodzi będzie pięć czterogwiazdkowych obiektów (na razie są dwa: andel’s Hotel Łódź przy ul. Ogrodowej oraz Ambasador Centrum przy al. Piłsudskiego).

- Obecnie na placu budowy pracuje, w zależności od dnia, od 100 do 130 osób - mówi Martyna Podsędkowska-Olczyk, czuwająca nad budową hotelu przy ul. Łąkowej. - Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, to w połowie stycznia przyszłego roku będziemy świętować zawieszenie wiechy. Później rozpoczynamy montaż instalacji i prace wykończeniowe. Otwarcie hotelu zaplanowaliśmy na czerwiec 2013 r., ale niewykluczone, że termin ten uda się przyspieszyć o kilka miesięcy.

Budynek przy ul. Łąkowej będzie miał około 44 m wysokości. Znajdzie się w nim 191 pokoi (w tym na VII piętrze apartament prezydencki), osiem sal konferencyjnych, centrum SPA z basenem na najwyższym piętrze, sala kinowa na 180 osób, restauracja oraz parking podziemny. Inwestycja ma kosztować około 40 mln euro.

Pełną parą idą także prace na rogu al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza, gdzie jest wznoszony dziesięciopiętrowy hotel sieci Novotel.

Więcej w dzisiejszym, magazynowym wydaniu Expressu Ilustrowanego
∨ Czytaj dalej

Komentarze (12)

avatar
avatar
Michal Lo.odz (gość)

W Łodzi nie można budować wysokich budynków ze względu na bliskość lotniska. Nawet budynki o wysokości Manhattanu nie mogą być stawiane. Szkoda, bo by powiało trochę zachodem :). Czekam z niecierpliwością na nowe centrum Łodzi bo zapowiada się imponująco.

avatar
Piotr (gość)

Dziwi mnie brak na forum wpisów ludzi liczących cudze pieniądze :D
No co z Wami? Zacznijcie narzekanie, że "po co", "kto będzie w tym mieszkał", "kolejny pusty hotel" itp.

avatar
Gość (gość) Widmo

Ale w tych hotelach mają mieszkać ci którzy mają dawać pracę. Teraz mieszkają w Krakowie, Poznaniu, Warszawie. Rozmawiales keidyś z inwestorem? Problemem Łodzi jest brak hoteli, był brak szkoły dla obcokrajowców. Jak otwierali BISC sp z o.o.to pewnie napisałeś : "Po co? Moje dzieci tam nie będą się uczyły"

avatar
Widmo (gość)

Hotele się buduje...a ludzie młodzi mieszkań i pracy nie mają.....i dzwic sie , ze uciekamy z tej matni.....
Czarny scenariusz widzę....

Wybierz kategorię