Czarny Piątek. 23 marca protest przed siedzibą PiS przy Piotrkowskiej [ZDJĘCIA]

Tysiąc osób wzięło w udział w demonstracji w Czarny Piątek na Piotrkowskiej. Pod siedzibą PiS uczestnicy protestowali przeciwko wznowieniu prac nad zaostrzeniem ustawy o aborcji.

Czarny Piątek w Łodzi. Protest, 23 marca 2018, przed siedzibą PiS przy Piotrkowskiej zgromadził około tysiąca osób. Uczestnicy Czarnego Piątku protestują przeciwko nowym pracom nad ustawą zaostrzającą prawo aborcyjne w Polsce.

„Czarny protest” pod Sejmem przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych

W Czarny Piątek przed siedzibą PiS przemawiały organizatorki Dziewuchy Dziewuchom Łódź oraz KOD Łódzka Manifa. Była też przedstawicielka prezydent Zdanowskiej (prezydent Łodzi nie mogła pojawić się na proteście, wezwały ją inne obowiązki). Pełnomocniczka prezydent Łodzi ds. równości, Agnieszka Łuczak, wykrzyczała ze sceny "spieprzaj dziadu od naszych macic".

Uczestnicy trzymali liczne transparenty wśród haseł było "biskupi nie rodzą - nie decydują" i krzyczeli "chcemy wyboru a nie terroru".

W pobliżu odbywała się też kontrdemonstracja organizacji pro life, kilkanaście osób trzymało krwawe transparenty. Uczestniczki prowadzące Czarny Protest określiły ich mianem "zygotarianie".

Wideo

mach, dem

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.05.2018, 20:00

Niektóre w ogóle nie powinny mieć macic. Brak mózgów u nich stwarza poważne zagrożenie przekazywania tej poważnej wady dalszym pokoleniom. Głupie durne baby! Tak nic nie zwojujecie. A pokazujecie tylko swoje prostactwo. Kiedy to do Was dotrze??? Ordyranosc i wulgaryzmy nic tu nie pomogą. Dla jasności również jestem kobietą.

27.03.2018, 12:57

Czarny kolor zawsze kojarzył się ze śmiercią. Taka też jest ta manifestacja. Lewactwo głosi ideologię śmierci.

27.03.2018, 11:27

Ale się tu Młodzieży Wszechdebilnej nawypisywało!! Buahahaa!!! Pilnujcie matołki swoich małych ptaszków a nie cudzych macic !!

26.03.2018, 14:34

przecież kobiety mają prawo i wolność wyboru. Mogą wybrać, czy chcą się piep... z zabezpieczeniem czy nie. Mogą wybrać czy w ogóle chcą współżyć z takim ryzykiem, czy może kupić sobie wibrator. Robić to z miłości czy za pieniądze albo inne korzyści.
Nie jesteście wbrew temu co głoszą kopnięte feministki, maciorami rozpłodowymi.

26.03.2018, 13:35

Lewactwo i feministki zamiast ściągać muzułmanów do Polski niech sami tam pojadą. Tam "mogą" walczyć z religią i usuwać ciążę od 15 roku życia na żądanie i koszt państwa. Dlaczego ja mam finansować dziwki które niczym się nie różnią od qrw?

26.03.2018, 13:18

i co qrwa pisomaniacy i katole?.... niby to za ochroną zycia poczętego i niepoczętego , a dofinansowanie na leczenie , które ratuje życie wcześniakom, się zabiera i mówi się że to nie ma ekonomicznego uzasadnienia ( słowa ministra zdrowia ),,,, zwykła obłuda i cynizm

25.03.2018, 20:32

na tym forum to same kastraty i dewoty do potęgi szok jaki prymitywizm ludzki istnieje w Polsce

25.03.2018, 18:13

w ślad za wolnością macic , pasów w samochodzie też nie zapinajcie bo macie prawo walić pecyną w szybę

25.03.2018, 15:10

TVN ??? To jeszcze ktoś to ogląda ? Szok !

25.03.2018, 13:44

Tym, którzy popierają aborcję kiedyś udało się urodzić. Czy choćby to nie jest argumentem, by dać szansę WSZYSTKIM innym?

25.03.2018, 13:38

czeka nas to co spotkało Sosomę i Gmorę

25.03.2018, 13:31

to nie są kobiety tylko czarne charaktery
no i dewianci i lewacy, a może to to samo?

25.03.2018, 13:27

no jakim ćwokiem trzeba być, by coś takiego wymyślić?
rozpasane dziwy będą robić chore dzieci, a inni mają je wychowywać
czyli jedni wszystko mogą a inni ponoszą za nich konsekwencje?
a może tak trochę UMIARU I POKORY? no i myślenia.................

25.03.2018, 12:11

a czy ta czarna masa wie, że to projekt obywatelski, a nie projekt PIS?

25.03.2018, 12:03

Jak wszyscy powinniście wiedzieć Ciało nie należy do człowieka tylko do Państwa ( nikt tego nie zmienił nawet PO itd.) Państwo trzyma do 14 roku rękę na PIPIE .Po tym akt zapłodnienia i dale Państwo trzyma rękę do urodzenia . Rodzi się i rodzic ma łożyć na dziecko a państwo decyduje czy je zabrać czy nie . Śmierć tragiczna i co z waszym ciałem państwo może je wykorzystać bez zgody obywatela Przeszczepy preparaty itd. PS. Zamiast walczyć o to kto trzyma rękę na PIPIE walczcie o kasę dla tych ludzi których dopadła tragedia rodzenia chorych dzieci . Kasę 1 mil za urodzenie martwego dziecka . Srednia krajowa + zus dla matki lub ojca co wychowuje dziecko Renta dla dziecka Średnia krajowa i wiele innych rzeczy .

25.03.2018, 11:11

proletariackie macice łączcie się

25.03.2018, 08:30

14% PO pozdrawia manifestujących lewaków. Morozowski w tv24 porównał nienarodzone dziecko do tworu rakowego w łonie matki.

25.03.2018, 07:47

Biedni ludzie, sodomici i Ci którzy utracili wpływy. Zasrani obrońcy wolnej macicy. Rzygam głupkami.

24.03.2018, 23:24

a ty debilku zajmij się swoimi śmierdzącymi jajami.

24.03.2018, 22:59

BRAWO ! Na pohybel mafii kato-pisofskiej !!!!!!!!!!! PIS już sie kończy. Nikt normalny na nich nie zagłosuje. Jaroslav zajmij się swoimi majtkami !!!

24.03.2018, 18:45

PIS wybrał sobie nową siedzibę w Łodzi wyjątkowo niefartownie.W pasażu Schillera nigdy by nie było takich tłumów anty-pisowskich demonstrantów jak naprzeciw OFF-Piotrkowska. Czyżby PIS robił już naprawdę off z polskiej polityki?

24.03.2018, 18:21

Zbiegowiska komuny powyżej trzystu osób standardowo zaokrągla się do tysiąca ;) heheh

24.03.2018, 13:38

masz rację. nie ma sensu z głupim, czyli z tobą dyskutować

24.03.2018, 13:34

Różnego rodzaju dewianci w grupie i na zdjęciach pozornie tworzą siłę, ale uczciwych, normalnych ludzi i tak jest więcej.

24.03.2018, 12:54

Patrz wymaluj to TY! Jest takie przysłowie " przyganiał kocioł garnkowi" Oj Boluś Boluś:) Jakim ty musisz być biednym i samotnym człowiekiem. Czy ty czasem nie jesteś Jehowy? Ktoś (mam rozwiązanie) napisał/ła ci bardzo dobrze i dosadnie, a ty się wściekłeś:) To tyle, nie będę z tobą dyskutował, bo dyskusja z głupimi ludźmi to zwykłe marnowanie cennego czasu