Rune Holta i ThomasH. Jonasson zadbali o to, by XII Memoriał Edwarda Jancarza wygrała para gorzowska. A dokładniej rzecz ujmując - norwesko-szwedzka. Albo nawet norwesko-polsko-szwedzka.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rune Holta i ThomasH. Jonasson zadbali o to, by XII Memoriał Edwarda Jancarza wygrała para gorzowska. A dokładniej rzecz ujmując - norwesko-szwedzka. Albo nawet norwesko-polsko-szwedzka.


Nickiemu Pedersenowi przydzielono do pary Pawła Zmarzlika, ambitnego, choć nie wszystko jeszcze umiejącego młodzieżowca. I właśnie ten duet stanął na drugim stopniu podium. Momentami faktycznie był to duet. Pod koniec zawodów Pedersen wykazywał bardzo ludzkie odruchy, pomagając partnerowi na torze. Starał się go holować do mety, lecz Andreas Jonsson był zbyt szybki. Poradził sobie z juniorem.

Śmiało można powiedzieć, że Pedersen - biorąc pod uwagę ostatnią kontuzję (poparzenie) - to świeżo upieczony mistrz Danii. W piątek siódmy raz w karierze sięgnął po złoty medal w krajowym championacie. Tym samym wyrównał osiągnięcie Hansa Nielsena, lecz to nie szczyt rankingu. Aż dwanaście tytułów zebrał w czasie kariery Ole Olsen.

Wyjątkowo na gorzowskim torze nie błyszczał tym razem Jason Crump, który wiosną w meczu ligowym zdobył tam 17 punktów w sześciu biegach. Wraz z Maciejem Janowskim uplasował się Australijczyk na piątym-szóstym miejscu. Jeszcze niżej sklasyfikowana została para gdańskiego Lotosu, z którym przyjdzie walczyć Atlasowi w barażach (6 września na Stadionie Olimpijskim, 13 na wyjeździe). Po upadku w trzeciej serii startów zawodów nie kontynuował Martin Vaculik. Obyło się bez złamań, lecz Słowaka mocno sponiewierało. Wracając do parku maszyn, skrzywiony trzymał się za "nabiał".

W turnieju zabrakło pary zielonogórskiej (Grzegorz Walasek i Grzegorz Zengota), a podłoże tej decyzji jest dość zrozumiałe. Już w niedzielę derbowy mecz z Falubazem w ramach I rundy play-off. Niespecjalnie więc zależało gorzowianom, by wpuszczać rywali zza miedzy na tor będący areną świętej wojny. Choć według prezesa Stali Władysława Komarnickiego zaproszenie do Zielonej Góry zostało wysłane.

XII Memoriał Edwarda Jancarza:

I Stal Gorzów 23 pkt: Rune Holta 15 (3,3,3,2,1,3), Thomas Jonasson 8 (2,2,1,1,2,0) 8; II Włókniarz Częstochowa/Caelum Stal Gorzów 21: Nicki Pedersen 15 (1,3,2,3,3,3), Paweł Zmarzlik 6 (0,1,1,1,2,1); III Unia Leszno 20 pkt: Jarosław Hampel 16 (3,3,3,2,3,2), Przemysław Pawlicki 4 (0,0,0,1,0,3); IV Unibax Toruń/Polonia Bydgoszcz 19: Andreas Jonsson 14 (1,3,2,3,3,2), Matej Kus 5 (0,2,3,0,0,d); V-VI Włókniarz 18: Greg Hancock 10 (2,1,0,2,2,3), Tai Woffinden 8 (3,2,1,d,1,1), V-VI Atlas Wrocław 18 pkt: Jason Crump 10 (2,2,t,2,2,2), Maciej Janowski 8 (1,0,3,3,1,0); VII Lotos Wybrzeże Gdańsk 7 pkt: Adam Skórnicki 4 (0,0,2,0,1,1), Martin Vaculik 2 (1,1,ns,-,-,-), R1. Adrian Szewczykowski 1 (1,0,0).

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!