Pierwszy budynek Cross Point w Łodzi u zbiegu Milionowej i al. Rydza Śmigłego jest wynajęty w stu procentach. Swoje siedziby mają Nordea Bank AB, PKO Leasing, Ernst & Young, Raiffeisen Polbank, TU Compensa czy TVN.

Cross Point w Łodzi został oddany do użytku w 2010 roku. W budynku dyspozycji najemców jest ok 13 000 mkw powierzchni biurowych. Grzegorz Zawada członek zarządu spółki mówi, że w związku z dużym zainteresowaniem ze strony najemców podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy kolejnych budynków. Prace ruszają w marcu.

Obok pierwszego budynku przy Milionowej zostaną zbudowane dwa kolejne o powierzchni użytkowej 3.300 mkw. i 6.200 mkw. Mniejszy z budynków zostanie postawiony na słupach. Część biurowa rozpocznie się od pierwszego pietra, a pod biurami, przewidziano 60 miejsc parkingowych. Większy biurowiec wyposażony będzie w garaż podziemny na 86 samochodów.przestrzeni
Te trzy biurowce stworzą razem pierwszy w Łodzi park biznesu - mówi Grzegorz Zawada z Cross Point

Jednym z głównych najemców nowych powierzchni biurowych w Cross Point będzie Nordea. Mikołaj Ługowski, dyrektor zarządzający Nordea Bank AB w Polsce cieszy się z rozbudowy budynku. Dla banku planującego rozwój powstanie przestronnych i dogodnie położonych biur jest idealnym rozwiązaniem.

Nowe budynki Cross Point w Łodzi zbuduje warszawski Mostostal. Mniejszy budynek został zaprojektowany przez łódzką firmę architektoniczną Wójcik Pomianowska, a większy budynek jest autorstwa warszawskiej pracowni PRC Architekci. Inwestorami są spółki z Grupy Mermaid - Cross Point oraz Cross Point B.

Wydarzenia Gospodarcze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!