Cracovia wygrywa z Lechem Poznań

iar
Cracovia pokonała 1:0 Lecha Poznań w meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 69. minucie Paweł Sasin. Cracovia, rozgrywająca drugi mecz pod wodzą Oresta Lenczyka, po wywalczonym ...

Cracovia pokonała 1:0 Lecha Poznań w meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 69. minucie Paweł Sasin.

Cracovia, rozgrywająca drugi mecz pod wodzą Oresta Lenczyka, po wywalczonym remisie z Legią w Warszawie, liczyła co najmniej na powtórkę takiego wyniku dziś w Sosnowcu. Gra gospodarzy, podobnie jak rezultat, przeszła jednak najśmielsze oczekiwania kibiców "Pasów". W pierwszej połowie świetnie radzili sobie w ataku Bartosz Ślusarski i nowy nabytek Cracovii - Radosław Matusiak. Do przerwy nie udało się jednak strzelić bramki Lechowi. W drugiej połowie znakomicie zaprezentował się Matusiak - najpierw w 58. minucie strzelił w poprzeczkę, w 69. minucie popisał się świetnym zagraniem, umożliwiając Pawłowi Sasinowi zdobycie bramki. Sasin kilka minut wcześniej zastąpił Ślusarskiego, który doznał kontuzji. Goście jednak nie odpuszczali - groźnie strzelał z dystansu Tomasz Bandrowski, bramka mogła też paść po niefortunnej interwencji Marcina Cabaja w 85. minucie. Cracovia po dwóch porażkach, remisie i wygranej ma na koncie cztery punkty. Lech po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach uzbierał sześć punktów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani