Na terenie budowy dworca Fabrycznego trwają intensywne prace przy ogromnym wykopie. Na razie ziemia wywożona jest do żwirowni na Stokach. Ale pojawił się pomysł, by żwirowni nie zasypywać, a usypać tam górkę dla narciarzy i rowerzystów.

Czytaj także

  Komentarze (42)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  maromar (gość)

  Znowu przykład dobrej organizacji podczas podejmowania decyzji i planowania w naszym mieście. To też przykład szacunku dla pieniędzy podatników. Tyle czasu było na podjęcie decyzji o tym co z ta ziemia zrobić, a zabieraja sie za to dopiero teraz, kiedy za każdym kursem ciężarówki być może pieniądze podatników idą w błoto. Powinno powstać nowe powiedzenia "Planować po łódzku". Jeszcze piszą, że nie ma w ogóle problemu aby ta ziemie przewieźć ponownie w inne miejsce haha

  "observer" (gość)

  Proponuję wywieść tą ziemię na dziedziniec przy ul. Piotrkowskiej 104 i usypać górkę przed każdym wejściem. Należy to zrobić w godzinach pracy UM. Aby wyrobić się do godz 16.

  EOLSON

  Tak , zdecydowanie usypać wielką skarpę i podobnie jak w starożytnych czasach zrzucać z niej największych nieudaczników i krętaczy zaczynając od władzy .

  bbb (gość)

  Dosyć pitolenia o jakimś zbytecznym pagórku. Zasypać wyrobisko kopalni, bo jest niebezpieczne.
  Zawiązuje stowarzyszenie "Przestańcie Pisać Bzdury" - moim pierwszym celem będzie zebranie 100 tys. podpisów pod petycją delegalizującą organizację "Ratujmy Łódzkie Góry".

  Andrej (gość)

  cytuję : zwykła hałda psująca krajobraz
  mi krajobraz psują rozwalające się rudery-perełki-cudeńka w centrum łodzi - zwane zabytkami

  gość (gość)

  1. Człowieku, z choinki się urwałeś? Dworzec jest opóźniony o 2 lata, a Ty teraz będziesz debatował o tym, czy nie warto by gdzieś usypać wielkiej babki z piasku, bo kilku znudzonych mieszkańców nagle ma taki kaprys?
  2. Skąd wziąłeś sobie ten milion złotych? Ano znikąd - wyssałeś z palca.
  3. Na czym polega robienie jakiejś de bilnej góry "tanim kosztem"? Tanim kosztem, to góry są w górach. Gdyby tu dało się taką zrobić "tanim kosztem", to by to zrobiono. Tymczasem najwyraźniej "tanim kosztem" można ziemię wywieźć do żwirowni i w ten sposób zrekultywować wyrobisko.
  4. Jak widać pełny serwis - nie dość "że tanim kosztem" to jeszcze "nie na odwal się", jeszcze jakieś życzenia? A może byś tak przyjął do wiadomości, że to biedne miasto nie ma pieniędzy ani czasu na to, aby "tanim kosztem" budować tu idiotyzmy większe niż słynny tor F1 na Brusie i zakończył już wypisywanie tych bredni?
  5. Zanim miasto zacznie budować kolejna górę, niech najpierw zagospodaruje istniejące
  6. To by nie była żadna "góra", tylko zwykła hałda psująca krajobraz. BTW życzę powodzenia w wywalczeniu pozwolenia na coś takiego.

  gość (gość) (marek)

  Tak. Np. największej na świecie ilości babek z piasku. Typowe bełkotanie w stylu "precz z tym co jest, niech żyje to co by było.

  obiektyw (gość) (start)

  Skoro pod Bełchatowem mogli zagospodarować wielką górę, postawić turbiny elektryczne i wyciąg narciarski, dlaczego np. na Malince czy Rudzkiej Górze nie można? Taka okazja nie powtórzy się prędko, za naszego życia na pewno. Wyciąg w Kamieńsku jest oblegany nawet w środku tygodnia, gdyby zrobić taki stok w Łodzi, heh... pomarzyć...