Co Zdanowska obiecała łodzianom w trakcie swej kampanii wyborczej

Zdanowska zapowiedziała obniżkę cen biletów okresowych. Jeżeli spełni obietnicę, migawki będą tańsze o 10 procent. Bilet miesięczny kosztowałby poniżej 80 zł.

Sprawne i punktualne autobusy

Jako kandydatka mówiła o usprawnieniu funkcjonowania MPK. Obiecała wytyczenie specjalnych pasów, przeznaczonych wyłącznie dla autobusów. Nie powiedziała jednak, kiedy i na których ulicach. Aby usprawnić komunikację w mieście, pani prezydent chce też nakłaniać prywatnych inwestorów do budowy parkingów pod ziemią. Pierwsze mogłyby powstać pod pl. Komuny Paryskiej i pl. Dąbrowskiego.

Bezpieczniej na ulicach

Kandydatka obiecała pieniądze na monitoring, 1,8 mln złotych na wsparcie policji, a także uzupełnienie wybrakowanych latarni na łódzkich ulicach. - Łodzianie powinni czuć się bezpiecznie nie tylko na Piotrkowskiej - powiedziała Zdanowska.

Rewitalizacja na wielką skalę i za przyzwoleniem mieszkańców

Według Zdanowskiej kamienice w mieście muszą zyskać nowe oblicze i to nie tylko w rejonie Piotrkowskiej. Jej obietnice sięgały nawet rejonów ul. Pogonowskiego. Pani prezydent chce wszystkie zmiany konsultować z mieszkańcami, aby nie stawiać ich przed faktem dokonanym.

Budowa nowego centrum Łodzi

Jego osią ma być podziemny dworzec w miejscu obecnej Łodzi Fabrycznej. Nowe centrum to także centrum festiwalowe. Nie wiadomo,czy Zdanowska podejmie próbę negocjacji z Markiem Żydowiczem powrotu festiwalu Camerimage do naszego miasta.

Nowe tereny dla wielkich inwestycji

Zdanowska wie, że w Łodzi nie ma już ziemi na budowę fabryk. Dlatego obiecała, że będzie pracować nad wykupem i scalaniem prywatnych gruntów w atrakcyjne obszary inwestycyjne. Ma na to 2 - 3 lata. Tylko tak długo atrakcyjna dla firm będzie jeszcze Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Magistrat przestanie przeszkadzać, a zacznie służyć łodzianom

Zdanowska obiecała rewolucję w pracy ratusza. Ma być szybko i sprawnie. Zostanie wprowadzony projektowy styl zarządzania, szef projektu będzie mógł podejmować wszystkie decyzje. Obecnie trzeba biegać po pieczątki do kilku dyrektorów. Noszenie teczek ma zastąpić elektroniczny obieg dokumentów.

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.