W czwartek rano na skrzyżowaniu ul. Aleksandrowskiej i Kaczeńcowej w Łodzi samochód ciężarowy zderzył się z tramwajem linii 13. Pięć osób zostało rannych. Na czas usuwania skutków wypadku tramwaje linii 2, 5, 8 i 13 jadące w kierunku Teofilowa dojeżdżały tylko do pętli Żabieniec.

W czwartek o godz. 5.34 w tramwaj linii 13, który ruszył z przystanku Aleksandrowska/Kaczeńcowa w kierunku al. Włókniarzy, uderzył skręcający w prawo, w Kaczeńcową, samochód ciężarowy.

Ciężarówka uderzyła w przód pierwszego wagonu. Tramwaj wykoleił się i zjechał na przejście dla pieszych na ul. Kaczeńcowej.

W wyniku wypadku najpoważniej ranna została 21-letnia pasażerka, która siedziała bezpośrednio za kabiną motorniczego. Z urazem głowy została odwieziona do szpitala w Zgierzu. Pogotowie udzieliło też pomocy kierowcy ciężarówki, motorniczemu oraz dwóm pasażerkom tramwaju, które po wypadku były w szoku.

Na czas usuwania skutków wypadku tramwaje linii 2, 5, 8 i 13 jadące w kierunku Teofilowa dojeżdżały tylko do pętli Żabieniec. Na ul. Aleksandrowskiej (od krańcówki Żabieniec do krańcówki Chochoła) MPK uruchomiło komunikację zastępczą. Ruch tramwajów do krańcówki Chochoła wznowiono przed godz. 10.20.

Zobacz więcej zdjęć i film: Wypadek na Aleksandrowskiej. Tramwaj zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA+FILM]

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

abcd (gość) (Niegazowany)

frajerze.... kto w tym przypadku i w kogo uderzył: tramwaj w auto - chyba nie! koleś z "tira" przywalił w tramwaj.... nie wypisuj więc głupot buraku

Stasiek (gość) (Niegazowany)

Wiesz co to znaczy frajer?? Jak nie to nie używaj słów których nie rozumiesz i buda!! Aaa znasz przepisy ruchu drogowego?? Ten kierowca bez warunkowo powinien ustąpić pierwszeństwa tramwajowi,nie zależnie z jaką prędkością rusza z przystanku.Ma stać i czekać jak zjedzie ze skrzyżowania.Ciekawe jak by wjechał tak pod pociąg??Też frajerstwo by było?? Wstyd mi za takie nasze głupie społeczeństwo,które się tak mylnie wypowiada na temat,które nawet nie ma pojęcia...

jk (gość)

znowu zdarzenie z tramwajem...coś ostatnio za duzo tego...to są skutki takiej jazdy że tylko dzwonek i naprzód...może jakieś dodatkowe szkolenia by się przydały bo wyglada na to że tam same nieudaczniki jeżdżą...

Niegazowany (gość)

MPK... raz że nie patrzy, dwa jeśli ma szansę to nakurwia na dzwona pod oświadczenie... i tyle, FRAJERSTWO :)

Kierowca (gość) (wed)

Gdzieś Ty kupił prawko? Na Górniaku?
W tej sytuacji, czy działają światła, czy nie, "miszczunio" polskich szos z na lewo wyrobionym prawkiem kat. C miał psi obowiązek sprawdzić, czy przecina drogę tramwajowi, czy nie (tym bardziej, czy ma zamiar uwzględnić w swoich zapędach przejście dla pieszych). Po drugie: gdyby (hipotetycznie) korba celowo dążyła do kolizji, a zagapiony/zdumiony/zestresowany władca szos zatrzymał się na torach, to siła zderzenia pochodziłaby tylko z tramwaju, i w tym przypadku kierunek przepchnięcia byłby bardziej wzdłuż torowiska (tramwaj) a władca szos znalazłby się bardziej w pozycji poprzecznej po strzale w bok. Tutaj mamy bardziej sytuację, w której pojazdy są ustawione bardziej wzdłuż toru jazdy władcy szos, co pozwala na stwierdzenie, że jechał z raczej niemałą prędkością i miał w d... czy komuś zrobi krzywdę czy nie. Tym bardziej, że jest jeszcze przejście dla pieszych.
Ponawiam pierwszy wątek: Zrób wszystkim przysługę i zniszcz swoje prawko i ewentualnie skasuj jeszcze brykę. Prawie wszystkie zdarzenia wynikają z niewiedzy lub ignorowania Kodeksu Drogowego. Zacznij od siebie, będzie chociaż trochę bezpieczniej.

znam dobrze skurwysyńskie korby. (gość)

walą śmiało, bo dostają później wolne wolne i biorą odszkodowanie. jebanie ruszał z przystanku i nie widział skręcającej cięzarówki. mają w d@pie pasażeró, bo wiedza, że nic im nie grozi!