Około 20 młodych mieszkańców sołectwa Chruszczobród będzie się uczyło angielskiego, dziennikarstwa, fotografowania i informatyki. Wszystko za pieniądze, jakie z Unii Europejskiej pozyskało na ten cel lokalne ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Około 20 młodych mieszkańców sołectwa Chruszczobród będzie się uczyło angielskiego, dziennikarstwa, fotografowania i informatyki. Wszystko za pieniądze, jakie z Unii Europejskiej pozyskało na ten cel lokalne Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski.

- Chcemy, aby nasza młodzież w wieku od 15 do 25 lat nauczyła się pracy w grupie, była samodzielna i wiedziała jakie ma możliwości. Projekt ma im pozwolić nie tylko rozwijać swoje pasje, ale także wyrównać ich szanse w stosunku do młodych osób z dużych miast - mówi Marta Grzesica, przewodnicząca Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski.

Przez cały okres trwania zajęć uczestnicy będą przygotowywać dwujęzyczną (polsko-angielską) publikację, która będzie opowiadała o organizacjach pozarządowych działających na terenie wsi.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i na jego realizację stowarzyszenie otrzymało blisko 38 tysięcy złotych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!