Cebulice zakwitły w parku Klepacza

(© Łukasz Ratajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W parku im. biskupa Michała Klepacza zakwitły setki tysięcy przepięknych błękitnych cebulic syberyjskich. Warto wybrać się tam na spacer.

Tysiące kolorowych Lili zakwitło w ogrodzie botanicznym - Zobacz zdjęcia!

Idealny pomysł na świąteczny spacer? W Parku im. Biskupa Klepacza jak co roku zakwitły cebulice. Warto zatem spożytkować wolny świąteczny czas w sposób aktywny i wybrać się na spacer w okolice hali sportowej, aby zobaczyć na własne oczy ten niesamowity widok.

Kwiatowy dywan wygląda imponująco, należy jednak pamiętać, aby uszanować to piękne miejsce, gdyż cebulice objęte są ścisłą ochroną, zatem nie należy ich zrywać, deptać ani w żaden inny sposób niszczyć.

Okres ich kwitnienia to także nie lada gratka dla wszystkich miłośników fotografii, bo mimo niestety nie najwyższej temperatury, dobre światło oraz znakomita sceneria parku, w którym znajdują się dwie zabytkowe wille - Reinholda i Józefa Richterów. A już niebawem, na przełomie kwietnia i maja, w ogrodzie botanicznym kolejna podobna atrakcja. Zakwitnie tam około pięćdziesięciu tysięcy tulipanów.
Cebulice zakwitły w parku Klepacza

Cebulica syberyjska - (Scilla siberica) - gatunek byliny należący do rodziny hiacyntowatych. Pochodzi z zachodniej Azji, Kaukazu i wschodniej Europy. Jest uprawiana jako roślina ozdobna, czasami zdziczała. [cyt. za pl.wikipedia.org]Czytaj codziennie MMlodz.pl/Wiadomości:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!