(© Leszek Literski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę na dziedzińcu bytowskiego zamku odbędzie się pierwszy Puchar Polski w strzelaniu z kuszy historycznej. Organizatorem jest bytowskie Bractwo Herbu Gryf. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 przemarszem rycerstwa ulicami miasta pod zamek. Początek zawodów o godzinie 12.00. Wstęp wolny.


– Wywalczyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski w strzelaniu z kuszy. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować podobną imprezę na naszym zamku. Kusznicy będą strzelać do różnych celów z różnych pozycji. Szczegółów na razie nie chcę zdradzać. Chcemy aby była to impreza cykliczna, odbywająca się co roku – mówi Tadeusz Książk, członek bractwa. – W przyszłym roku chcemy ją powiązać ją z Mistrzostwami Polski – dodaje.


Punktualnie w samo południe w szranki staną kusznicy. Po nich do celu będą strzelać łucznicy. Następnie odbędzie się kolejny turniej myśliwski im. Wilhelma Tella. 
W międzyczasie obecnym na dziedzińcu czas będą umilać grupy prezentujące średniowieczne tańce. Wieczorem odbędzie się koncert muzyki dawnej. Imprezę zakończy inscenizacja zatargów z pogranicza krzyżacko-pomorskiego. O godzinie 21.00 zaplanowano fire show, czyli pokaz ognia w wykonaniu trupy tanecznej Spalona Ziemia. 


W niedzielę odbędą się potyczki bojowe oraz turniej rycerski na koniach.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!