W szpitalu od miesiąca trwa ostry konflikt załogi z dyrekcją

W szpitalu od miesiąca trwa ostry konflikt załogi z dyrekcją (© Jakub Pokora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lekarze i pielęgniarki z łódzkiej "Kochanówki" zbuntowali się przeciw polityce władz szpitala i uchwalili wotum nieufności wobec dyrekcji. Związki zawodowe przeprowadziły referendum, w którym większość personelu opowiedziała się przeciw polityce obecnej dyrekcji. Domagają się odwołania dyrektora.

Zła sytuacja finansowa, brak remontów i modernizacji szpitala, zamknięcie pracowni terapii zajęciowej, brak świadczeń z funduszu socjalnego i zatrudnianie nowych osób przy trudnej sytuacji finansowej szpitala - to główne zarzuty personelu Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Łodzi pod adresem dyrekcji.

Sprawa stała się na tyle poważna, że mediacją między pracownikami a dyrekcją zajął się Urząd Marszałkowski w Łodzi. Szpital odwiedziła Dorota Łuczyńska, dyrektorka departamentu polityki zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego. Powiedziała jednak, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Lekarze i pielęgniarki pracujący w "Kochanówce" poprosili o pomoc nie tylko Urząd Marszałkowski, któremu lecznica podlega, ale także Najwyższą Izbę Kontroli w Łodzi. Do NIK-u trafiło już pismo z prośbą o skontrolowanie szpitala. Czy NIK to zrobi? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że konflikt nie może dłużej trwać, bo tracą na tym pacjenci.

Czytaj więcej: Bunt w łódzkim szpitalu psychiatrycznym

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

salowy (gość)

Nie zdziwiłbym się gdyby pani dyrektor rozpowiadała że pacjenci umierają, uciekają przez leniwy personel. To obrona przez atak i próba deprecjacji personelu.

Sama sobą niewiele reprezentuje, swoje zakompleksienie z powodu wyrzucenia jej ze studiów medycznych odgrywa na lekarzach których kompetencje stara się podważać.

Najważniejsze dla niej są papierki, tabelki sprawozdania nie szpital, pacjenci personel. Papier przyjmie wszystko a księgowość może być kreatywna... A wszystko po to żeby władzy się podlizać

123444 (gość)

proponuje tez zajac sie dps na spadkowej w lodzi tam tez panuje mobbing i nie mila atmosfera!

psychol (gość)

Najlepiej zrobić zamianę pacjenci na miejsce personelu i odwrotnie.Myślę,że nic by się nie zmieniło.

Rudytywny prymityw z uśmiechem do trójek, złodziejski kołtun przywlókł dziadostw (gość)

z prowincji i rozkłada ten szpital na amen.

naszo pOni dyrektUr rence lepkie ma do włków (gość)

remonty, modernizacje, modernizacje i remonty, konkury i przetargi , k@restwo, sodoma i gomora w tym płonącym burdelu dzieje się za Śremską.

Wrocław (gość) (tenor)

Łódź to też kurewstwo i to żydowskie :P
Je.bać łódź...dobrze, że już tam nie mieszkam...jak czytam większość wpisów, obojętnie do jakiego tematu to zawsze ta sama gadka: wszyscy do okoła źli, a samo miasto jeszcze gorsze. I tak wszyscy wkrótce zdechniecie z głodu, utoniecie w szczochach i jeszcze was pobiją i okradną. Łódź-najgorsze miasto w Polsce ! A to za sprawą mieszkańców.

12 (gość) (tenor)

matka cię wydymała cw.elu, twoja własna matka cię zgwałciła szczotką do czyszczenia kibla, a potem wsadziła sobię ową szczotkę w oko

kotosiek24 (gość) (rodzic)

W sprawie likwidacji pętli tramwajowej CHOCHOŁA nie było konsultacji społecznych z mieszkańcami Łodzi, a winny być zgodnie z obowiązującym prawem, tylko tą likwidację "uzgodniono" z radnymi z Rady Osiedla Bałuty - Zachód.. Przy pętli tramwajowej CHOCHOŁA jest sala należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej "MIKOŁAJEW' i w tej sali można by było zorganizować KONSULTACJE SPOŁECZNE w tej tak bardzo ważnej sprawie dla mieszkańców Łodzi. Radni ze wszystkich opcji politycznych w RMŁodzi tym się nie interesują, bo może być podejrzenie, że teren pętli jest potrzebny "KOMUŚ" do innego wykorzystania. Za niedługo się dowiemy?

Krzysztof59 (gość)

Mieszkam w Aleksandrowie Łódzkim, chciałbym znać opinię innych mieszkańców Aleksandrowa na temat pana dyrektora DPS w Rąbieniu? Czytam różne opinie i chciałbym poznać prawdę, gdyż zależy mi na pomocy ludziom którymi on się niby opiekuje.