We wrześniu 2013 roku rozpocznie się rozbudowa Trasy W-Z w Łodzi. Po nowej trasie W-Z tramwaje w Łodzi pojadą z Retkini na Olechów. Trwa projektowanie części trasy w centrum Łodzi, gdzie zostanie wybudowany tunel drogowy oraz centrum przesiadkowe Piotrkowska Centrum. Budowy odcinka trasy W-Z w centrum ma kosztować 308 mln zł a cała trasa 630 mln zł.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska mówi, że przebudowa Trasy W-Z oraz utworzenie czterech centrów przesiadkowych powinna zwiększyć zwiększy liczbę pasażerów MPK o 40 tys.

Centrum przesiadkowe Piotrkowska Centrum powstanie naprzeciwko Centralu. Będzie się można tutaj przesiadać z tramwajów kursujących po Trasie W-Z do tramwajów kursujących po trasie ŁTR.

Trasa W-Z w Łodzi, dworzec tramwajowy i tunel pod aleją Mickiewicza gotowa do końca 2014 rokuMniejsze centra przesiadkowe będą znajdować się przy skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Retkińskiej (Retkinia), w pobliżu dworca Łódź Kaliska oraz u zbiegu Rokicińskiej i Augustów (Widzew).

Niedaleko centrum przesiadkowego na Widzewie przy ul. Jurczyńskiego, powstanie niewielka estakada. Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT informuje, że dwa środkowe pasy Rokicińskiej zostaną podwyższone na 2-3 metry. Pod nimi powstanie przejście dla pieszych. Dzięki temu pasażerowie MPK bezpieczne dotrą do przystanku.

Drogowcy podkreślają, że w przebudowie i modernizacji Trasy W-Z priorytet mają tramwaje i ich pasażerowie. Dlatego w okolicach ul. Piotrkowskiej zostaną zlikwidowane przejścia podziemne.

Władze Łodzi podpisały umowę na budowę trasy W-Z z Retkini na OlechówŹródło: Budowa Trasy W-Z od września. Zobacz, jak będzie wyglądała [WIZUALIZACJE+FILM]

Komentarze (44)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

smiena (gość)

Generalnie ta stalowa konstrukcja wygląda jak perelowski monument, którego nie powstydzi by się nawet Gomułka. Nasz Pani prezydent powinna pod takim czymś sobie zamieszkać w nagrodę.

Stefan (gość)

TRASA GÓRNA ,kolizyjne skrzyżowania - bubel komunikacyjny , . Skrzyżowanie Wróblewskiego / Unii Lubelskiej -bubel komunikacyjny. Zjazd z Pabianickiej /od strony Pabianic/ w Włókniarzy kierunek Gdańsk -bubel komunikacyjny. Przejazd pod wiaduktem na ul.Drewnowskiej od ul.Unii-bubel komunikacyjny. TRASA WZ ,Będzie bubel komunikacyjny ,przykład: jeśli dobrze zobaczyłem wizualizację jadąc w kierunku Widzewa od ul.Piotrkowskiej do ul. Sienkiewicza będzie tylko jeden pas ruchu ?
Wyjaśnienie: bubel komunikacyjny to taka przebudowa ,budowa ulic ,KTÓRA NIC NIE ZMIENIA , ZMIENIA NA GORSZE, PROJEKT JEST BEZNADZIEJNY, NIE NA XXI WIEK. Pozdrawiam

.Czy ktos zainteresowal sie trzezwoscia pracownikow trasy WZ? (gość)

Czy ktos zainteresowal sie trzezwoscia pracownikow trasy WZ?

ŁKS ŁÓDŹ a nie jakiś WSTYDZEW (gość) (haha)

haha po co budować stadion dla klubu który przegrywa wszystkie mecze w ekstraklasie i też niedługo upadnie...

Czarnowidz (gość)

Wydatki na paliwo wzrosną o 20% = spadek stopy życiowej = orleny zacierają ręce. Padnie 10% biznesów = jeszcze większa bida w mieście. Stres Łodzian nie do opisania = spóźnienia do pracy, późne powroty do domu = zachrzan cały dzień = lekarze zacierają ręce.

kmb (gość) (Jack)

Nie będzie tranzytu, za góra 2 lata powstaje obwodnica czyli trasa Tuszyn-Stryków, z drugiej strony budowane jest przebicie z Włókniarzy do Rzgowskiej. Wszystkie większe magazyny są na obrzeżach. wjazd w miasto tirami będzie raczej docelowy. oby tak właśnie było;)

kolorowe (gość) (Obywatel Kierowca)

Władze jeszcze nie dojrzały do takiego myślenia - pokutują standardy jak za komuny, czyli betonowe arterie środkiem miasta. Ja już podjąłem decyzję - uciekam z tego miasta.

zoltar (gość)

...ja pierdziele...kto To wymyslił??????!!!!!!a kto zatwierdził!!!!!!?????????nie prościej by było puścić tramwaje jednym tunelem na całej długości jak metro i poszerzyć ulice / ale ktoś miał wizje, chyba naćpał się najpierw zdrowo przed robotą aż przykro patrzeć a ten okap koło Centralu??? co to ma być???PAŁAC WIATRÓW przed deszczem wiele nie ochroni , zgadzam się z poprzednikami co pisali że chodzi o Kase / Zdanowska nic tu nie ma do gadania / smutne to ...

Andrzej (gość)

A gdzie stadion ŁKS-u Pani prezydent??Wstyd !! znajomy z Poznania przyjechał na KSW i jak zobaczył stadion "Czas sie u was zatrzymał" BRAWO