Tragiczne wydarzenia rozegrały się w Brzezinach. Starszy mężczyzna wymagał pilnego transportu do szpitala specjalistycznego. Karetka nie przyjechała, a starszy mężczyzna zmarł.

W piątek (8 września) w szpitalu w Brzezinach doszło do tragicznych wydarzeń. Do szpitalnego oddziału ratunkowego, około godz. 13, zgłosił się 72-letni pacjent z objawami zawału.

Mężczyzna został w systemie triage zakwalifikowany jako tzw. czerwony, czyli pacjent, który niezwłocznie powinien być objęty opieką medyczną -mówi dr Jarosław Buczyński, wiceprezes ds. medycznych szpitala w Brzezinach

Objawy wskazywały, że mężczyzna może mieć zawał. Zaledwie dwie minuty później został już przyjęty na oddział. Pierwsze badanie EKG nie wskazało badania. Mężczyzna miał podawany tlen oraz leki przeciwbólowe. W tzw. międzyczasie przeprowadzono badania laboratoryjne oraz konsultację telefoniczną z kliniką kardiologii interwencyjnej w Zgierzu. Zapada decyzja o pilnym transporcie mężczyzny do Kliniki. Szpital skontaktował się z firmą transportu medycznego. Lekarze poprosili o pilny transport karetką specjalistyczną z pod opieką lekarza.

- Otrzymaliśmy informację od firmy, że czas oczekiwania na karetkę wyniesie od 3 do 4 godzin - mówi Jarosław Buczyński.

Lekarze w Brzezinach cały czas monitorowali stan pacjenta, jednocześnie szukali też innej firmy, która jest w stanie przewieźć pacjenta do kliniki kardiochirurgicznej. Wykonywali też telefony interwencyjne do firmy, z którą szpital ma podpisaną umowę.

Około godziny 17 stan mężczyzny gwałtownie pogorszył się. Jego serce zatrzymało się. Lekarze rozpoczęłi resuscytację krążeniowo-oddechową. Mężczyzna został zaintubowany i podpięty do urządzenia LifePack, które ułatwia prowadzenie reanimacji.

Około 17.25 lekarze w Brzezinach stwierdzili zgon pacjenta. Później szpital wykonał telefon do firmy transportu medycznego, by odwołać transport.

- Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu rozwiązana zostanie umowa z firmą transportu medycznego na usługi - mówi dr Buczyński.


Lekarz z SORu w Brzezinach poinformowali też Komendę Powiatową Policji w Brzezinach o zgonie mężczyzny.

- Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Brzezinach zabezpieczyliśmy zwłoki mężczyzny oraz dokumentację medyczną w szpitalu - mówi Mariusz Chmiel, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

- Prowadzimy śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 72-letniego mężczyzny. Kluczowe będą wyniki lekarsko-sądowej sekcji zwłok. Najważniejsza zaś odpowiedź na pytanie, czy opóźnienie transportu pacjenta do ośrodka o wyższym stopniu referencyjności miało wpływ na stan pacjenta i jego śmierć - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratora okręgowego w Łodzi.

Zwłoki mężczyzny, na potrzeby prowadzonego postępowania przewiezione zostały do Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi. To tam odbędzie się sądowo-lekarska sekcja zwłok. Zabezpieczono dokumentację medyczną oraz zapisy monitoringu. Podjęto działania w kierunku pozyskania zapisów.

- Przestępstwo nieumyślnego spowodowania śmierci zagrożone jest karą pozbawiania wolności w wymiarze do lat 5 - zaznacza prokurator Kopania.


Zdrowie

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mk (gość) (gość 2)

jaki masz kompleks?, niemca- szkopa?, biedaku, ogarnij się trochę, niedługo zabiorą wam socjale bo kasy już brakuje i wylądujesz pod mostem bezmózgi trolu

Mk (gość) (gość)

Właśnie o tym piszę, to wy wojujecie z calym swiatem, straszak niemca i ruska na was dziala bo tak wam wmowili, zero mozgu tylko powielane stare tematy

CXXXVIII

Nieważne oczym byłby artykuł, komentarze zawsze schodzą na politykę. Poziom artykułu i metoryki określam na 1. Chłopina zmarł, bo nie dał łapówki wszechmogącemu lekarzowi uznającego się za Boga.

Mk (gość) (Wnerwiony)

rozwinę twą myśl: tzw. dobra zmiana to powrót do stanu z przed 1989, mądrych i przedsiębiorczych oraz prywatną działalność gnoi się na wszystkie sposoby , wspiera mierność,agresję,populizm (wsparcie elektoratu),podziały,nieudaczników i bezustannie szuka wrogów...

Wnerwiony (gość) (historyk amator)

To idź oszołomieniem powtórnie do szkoły i naucz się historii, bo takiego dziadostwa jak teraz jest w Polsce to nie było od 28 lat , cwaniak, lizus i miernota rządzą w Polsce

Mk (gość) (niemiecka PO 16%)

lepsza dooopa zdanowskiej niż tyłek prezesa, a tak na marginesie , zero jakiejś zwykłej odpowiedzi i tylko od początku obrażanie itd, tylko tyle potrafisz hejterku, ale przykład idzie z góry ........ walę ciebie i twoje zasiłki i socjale, na szczęście nie muszę głosować na pis by "godnie żyć " jak wy , i tak was mają za dziadów cyt: spiep...aj dziadu, liczy się tylko wasz głos

historyk amator (gość) (Mk)

czasy PO widzę jako najgorsze czasy jakie były w najnowszej historii, chyba tylko za czasów okupacji niemieckiej i stalinowskiej były gorsze, aczkolwiek czasy zmieniły się od 70 lat. W najnowszej historii PO to najbardziej mroczny czas i oby nigdy nie wrócił

Mk (gość) (tw bolek)

czasy PO skończyły się ponad 2 lata temu, zrzucanie winy na poprzedników najlepiej wychodzi pisowi, pis do tej pory nie ogarnął i nie naprawił? czy nie potrafi ten rząd " fachowców" zrobić nic nowego tylko gadają jak to źle było za PO?

LDZ (gość) (tw bolek)

podaj populisto przykłady tej prywatyzacji?, co powiesz o rządach pis, które zabrały nadzieję na życie dzieciakom po przeszczepach , zabierając im dofinansowanie na leki , bo brakło na jałmużnę ( 500 +, ) dla wiernych wyborców

Mk (gość)

wydarzenia z 8 wrzesnia , a dziś podana jako news..... na wszystko są procedury ( byc może niedoskonałe, ale są) , prokuratura już wie kto , jak to się mówi, dał ciała , szkoda tylko, że musiał umrzeć człowiek......