Do wieczora policja przeczesywała okolicę, w której doszło do napaści

Do wieczora policja przeczesywała okolicę, w której doszło do napaści (© fot. Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tragedia na ponurym skwerze przy ul. Wojska Polskiego. 10-letnia dziewczynka została brutalnie napadnięta i zgwałcona.

Funkcjonariusze bardzo oszczędnie dawkowali w poniedziałek informacje. Jak mówili - dla dobra dziecka.

- Mogę tylko potwierdzić, że doszło do napadu - mówi Magdalena Zielińska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Mama dziesięcioletniej dziewczynki martwiła się, że córka nie wraca o zwykłej porze ze szkoły. Wyszła jej szukać. Niedługo potem zauważyła dziecko błąkające się po ulicy. Córeczka była cała ubłocona, była też niekompletnie ubrana. Płakała. Została zabrana do szpitala. Na razie nie możemy powiedzieć, czy doszło do gwałtu, dziecko musi być najpierw zbadane przez lekarzy i psychologa. Dziewczynka na pewno była w potężnym szoku. Więcej na tym etapie nie powiem, najważniejsze jest dobro dziecka. Nie chcemy, by dziewczynka została w jakikolwiek sposób zidentyfikowana: gdzie mieszka, do jakiej chodzi szkoły. Nie chcemy jej narażać na dodatkową traumę.

Danuta Szymczykiewicz z łódzkiego pogotowia potwierdza: - Karetka zabrała dziewczynkę o godzinie 17.08. Mama nie wzięła jej nawet do domu, zadzwoniła wprost z ulicy. Nie powiem nic o stanie dziecka, nie mogliśmy jej przebadać w karetce - mówi Szymczykiewicz.

Nieoficjalnie udało się potwierdzić, że wieczorne badania potwierdziły gwałt, a obrażenia świadczyły o wyjątkowo brutalnej napaści na dziecko.

Policjanci nie rozmawiali jeszcze z dzieckiem, najpierw muszą na to pozwolić lekarze. Przy rozmowie musi też być obecny psycholog. Dopiero ta rozmowa pozwoli naszkicować portret pamięciowy bandyty.

Do napadu doszło na ulicy Wojska Polskiego 41. To wyjątkowo nieprzyjemna okolica. Po zmroku prawie nikt tamtędy nie chodzi, choć najodważniejsi skracają sobie czasem tędy drogę. To brudny, zabłocony skwer, obok ogródków działkowych. Od rozświetlonej ulicy odgradza je mur zdewastowanych czynszówek. Na samym skwerze o godzinie 17 musiały już panować egipskie ciemności. W promieniu kilkudziesięciu metrów nie pali się ani jedna latarnia - wszystkie zostały zdjęte ze słupów. Być może dlatego sprawca wybrał właśnie ten rejon miasta. Na miejscu od razu zjawiła się ekipa dochodzeniowo-operacyjna. Miejsce napadu zostało ogrodzone biało-czerwoną taśmą. Do poszukiwań ruszyli policjanci w cywilu, mieli ze sobą psy. Teren oświetliła straż pożarna. Zarządzone na szybko poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatu - około godziny 20 nam miejscu został już tylko jeden policjant, pilnujący, by nikt nie przekraczał taśmy.

Policjanci kręcący się koło sąsiedniej kamienicy nie byli rozmowni. Jeden z nich rzucił tylko: - Powiem szczerze: nie złapaliśmy go. Zobaczymy, co przyniesie noc.

Komentarze (76)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

S.P (gość)

nawet gdyby go złapali to po co żeby mu wydać jakiś wyrok na parę lat a i tak go wypuszczą i znów pewnie to zrobi nasze społeczeństwo schodzi na psy a szczególnie dzielnica Bałut w której osobiście mieszkam i trudno mi tego nie zauważyć menele,żule,dresiarze,gwałciciele po prostu strach wyjść w nocy z psem.

Charzyński (gość)

Zmienić prawo karne i to natrychmiast! Zamiast walczyć z pedofilią należy jej chcieć! Kiedy to dotrze do mądrych głów,co tylko mieszać w prawie karnym potrafią i je zaostrzać,powinno się je zlikwidować całkowicie,a karalna powinna być obrona przed przestępstwem,także gwałtu,w postaci chociażby uduszenia ofiary,albo zrobieniu jej jakiejś poważniejszej krzywdy,aby w przyszłości się nie broniła,tylko dała się zgwałcić i zrobić sobie dzieci,najlepiej jakby to była mała dziewczynka

Ja (gość)

Mieszkałam blisko tego skwerku przez 30 lat, w latach 50- 80 -tych i zawsze tam było niebezpiecznie, nawet w dzień. Taka okolica, meliniaste kamienice, dworzec autobusowy, wysokie gęste krzaki, zarośnięte ogródki działkowe. Wiele osłonietych miejsc dogodnych do alkoholowych spotkań i zboczeńcy czuli się bezpiecznie. Stara część Wojska Polskiego zawsze budziła we mnie przerażenie, ale wtedy można było pokonać ją tramwajem. Teraz, żeby dojechać do Zgierskiej trzeba się przesiadać przy tym paskudnym skwerku. Czekałam na tramwaj wczoraj i widziałam, że oprócz postępującej dewastacji, to nic się nie zmieniło. I trochę się dziwię dziewczynce, że miała odwagę tam wejść.

pompejusz (gość)

za komuny tego nie było w wieku 10 lat mając pod opieką brata jeździłem do babci.Było bezpiecznie milicja tępiła zwyrodnialców i złodziei. Mamy policje i jest gorzej. tam gdzie jest niebezpiecznie ich niema wolą uganiać się ze strażą za pijakami niż bandytami. Zresztą kto jest w tej policji debilów i idiotów banda nawet średniego wykształcenia nie mają bo tego się nie wymaga 34 odpadła by po napisaniu prostego tekstu na inteligencje, a tam trzeba myśleć wielu dostaje się przypadkiem ,po znajomości i jak tu ma być dobrze.Druga sprawa prawo, kary są zbyt łagodne, była kara śmierci teraz niema.Nie jestem jej zwolennikiem ale byłby zawsze to jakiś straszak. Więźniowie mają warunki że niektórzy w domach takich nie mają pracować nie muszą, w głowach się poprzewracało! A co do tego pana który wyzwał mamę tego dziecka to powiem tak łatwo jest komuś ubliżać wypisując brednie niż podiąć jakomś reakcje, zachować się jak bohater bo łatwiej jest schować głowę w piasek niż coś zauważyć, zwrócić komuś uwagę. Co do dziecka kiedy ma się usamodzielnić jak będzie miało 20 lat nie dajmy się zwariować mamy reagować!!! Na wszystko jak jakiś sku...el handluje narkotykami ,zaczepia dzieci,czy jeździ zbyt szybko samochodem bo tam są nasze dzieci!!! Dziecko ma się nie bać nie na tym polega dzieciństwo a nie je zamykać w domach fortecach , na internecie też są zboczeńcy.,

Tusia ... (gość)

Ja pierdykam Jak tak można ? Ta Dziewczynka ma dopiero 10 lat !!
Trzeba być takim głupim żeby coś takiego zrobić . współczuje matce tej dziewczynki , to co ona przeżywa nie życzyła bym nikomu . nawet wrogowi , a ta dziewczynka to musi być w totalnym szoku ! . w sumie to ja też bym była ja mam 13 lat . I na moim osiedlu jeszcze nie doszło do tego ale tylko patrzeć ... !! Tej policji jest coraz mniej na ulicach . a Bałuty to moim zdaniem niebezpieczne osiedla . A właśnie koło Wojska Polskiego 41 mieszka moja siostra która ma 11 lat . ; (( Poprostu masakra . ;//
Ciekawe czy znajdą tego Debila ...

szczerze (gość)

równie dobrze mogła (wręcz POWINNA) po nią iść!!! Wiedząc jaka tam jest okolica i zdając sobie sprawę, że o 16-17 już się zaczyna robić ciemno i nieprzyjemnie! Dobrze ktoś niżej napisał o tej Matce 10-latki że głupia!

ODPOWIEDZIALNA! (gość) (wielokropka)

BEZ PRZESADY!!! Dziecko nie kończylo lekcji o 12, że nie miał jej kto odebrać!!! Tylko to było (ponoć) popołudnie więc ktoś mógłby się zająć małą! A pozwalanie 10-letniemu dziecku wracać samemu, kiedy jest już szarówka świadczy tylko i wyłącznie o braku ODPOWIEDZIALNOŚCI rodziców i opiekunów!!!!! I tu wcale nie chodzi o to, czy kogoś stać na siedzenie w domu czy nie! Trzeba ruszyć głową, to była jeszcze mała dziewczynka!! Ja swoje dziecko zawsze odbieram po pracy! Albo mąż lub dziadkowie (nasi rodzice)! POPIERAM wiec autora komentarza "Matka idiotka"

Anonimowy27 (gość)

Współczuje matce a przedewszystkim dziewczynce która niczemu nie jest winna...i to zwierze powinno być złapane i najlepiej publicznie wykastrowane!!!
Tylko nie rozumiem czemu ktos kasuje komentarz w którym napisałem prawde o Wojska Polskiego..gdzie mieszkałem.... Ludzie otrzasnijcie sie reagujcie !!!Jak kazdy bedzie obojetnie przechodził obok zwyrodnialców..albo gdy kogos napadają..to kazdy bedzie w strachu trzeba sobie pomagac ...a nie mówic to nie moja sprawa!!! Bo w każdej chwili może to spotkac kazdego z nas!!!

wielokropka (gość)

cytuję "Udało się ustalić, że gwałciciel prawdopodobnie jest w wieku dwudziestu kilku lat, średniego wzrostu i średniej budowy ciała. Ubrany był w niebieskie dżinsy i ciemną bluzę z kapturem - mówi podinsp. Magdalena Zielińska, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. "Przeczytaj także:
Na tropie gwałciciela 10-latki

wielokropka (gość)

Krzywdzisz każdą matkę tak pisząc!!! ZASTANÓW SIĘ!!! Mam 10-letnia córkę i też sama wraca do domu i takich dzieci jest wiele. I to powinno byc normalne. I nie winię tej mamy. Może Ciebie stać na to żeby nie pracować i odbierać dziecko wtedy kiedy kończy lekcje i czekać z ciepłym obiadkiem. Nieszczęście w tym że wśród normalnego spoleczeństwa żyją zwyrodnialcy. Jeszcze trochę to dojdziemy do etapu że gimnazjalistów bedziemy odbierać ze szkoły bo będą grasować wszedzie bandyci. Pamiętajmy że obecni przestępcy też byli kiedyś dziećmi i ktoś zapomniał o ich wychowaniu albo myślał że komputer, TV albo ulica je wychowa. Wielu rodziców dziś robi to samo zapominają o wychowaniu dzieci w pogoni za dobrem materialny. Jeszcze ważną przyczyną jest znieczulica naszego społeczeństwa. Zastanów się i rozejrzyj jak żyja ludzie.Współczuję dziecku i rodzicom. A zwyrodnialec który dopuścił się tego powinien pracować ciężko na to aby tej dziewczynce żyło się kiedyś lepiej a nie tylko odsiedzieć wyrko.

siwy (gość)

Debili,degeneratów powinno publicznie się wbijać na pal jak to miało miejsce u Sienkiewicza,a jak nie to oddać ich w ręce współwięźniów,Ci już by wiedzieli co z takim palantem zrobić!

wielokropka (gość) (szok!!!!!)

Krzywdzisz każdą matkę tak pisząc!!! ZASTANÓW SIĘ!!! Mam 10-letnia córkę i też sama wraca do domu i takich dzieci jest wiele. I to powinno byc normalne. I nie winię tej mamy. Może Ciebie stać na to żeby nie pracować i odbierać dziecko wtedy kiedy kończy lekcje i czekać z ciepłym obiadkiem. Nieszczęście w tym że wśród normalnego spoleczeństwa żyją zwyrodnialcy. Jeszcze trochę to dojdziemy do etapu że gimnazjalistów bedziemy odbierać ze szkoły bo będą grasować wszedzie bandyci. Pamiętajmy że obecni przestępcy też byli kiedyś dziećmi i ktoś zapomniał o ich wychowaniu albo myślał że komputer, TV albo ulica je wychowa. Wielu rodziców dziś robi to samo zapominają o wychowaniu dzieci w pogoni za dobrem materialny. Jeszcze ważną przyczyną jest znieczulica naszego społeczeństwa. Zastanów się i rozejrzyj jak żyja ludzie.Współczuję dziecku i rodzicom. A zwyrodnialec który dopuścił się tego powinien pracować ciężko na to aby tej dziewczynce żyło się kiedyś lepiej a nie tylko odsiedzieć wyrko.