Bolid studentów Politechniki Łódzkiej wygrał międzynarodowe zawody we Francji

Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w międzynarodowych zawodach EducEco we Francji. Łodzianie zajęli pierwsze miejsce w kategorii benzynowych prototypów w ilości przejechanych kilometrów na 1 litrze paliwa.

Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej to studencka drużyna startująca w zawodach na konstrukcję bolidu zużywającego jak najmniej paliwa. Iron Warriors z powodzeniem startują w zawodach na całym świecie. Ostatni ich sukces to zwycięstwo w międzynarodowych zawodach we Francji.

Łodzianie zajęli I miejsce w Challenge EducEco w Valenciennes oraz II miejsce w Shell Eco-marathon w Le Mans w kategorii prototypów napędzanych silnikiem spalinowym. Organizatorzy wyróżnili też design projektu i zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania techniczne.

Superoszczędny bolid zbudowany przez zespół Iron Warriors to najekonomiczniejszy pojazd spalinowy w Polsce. Do studentów z Politechniki Łódzkiej należy rekord Polski w kategorii najdłuższego przejazdu na jednym litrze paliwa, który od zeszłego roku wynosi 830 kilometrów na jednym litrze paliwa (0,12 litra na 100 kilometrów).

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane