W Bolesławcu można podejrzeć, jak zawodowcy tworzą ceramiczne rzeźby. Na plener przyjechało dwunastu artystów z różnych miast Europy. To dla nich okazja do pracy w miejscowych zakładach ceramicznych i tworzenia ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Bolesławcu można podejrzeć, jak zawodowcy tworzą ceramiczne rzeźby.

Na plener przyjechało dwunastu artystów z różnych miast Europy. To dla nich okazja do pracy w miejscowych zakładach ceramicznych i tworzenia dużych form. Mieszkańcy i turyści mogą przyglądać się ich pracy oraz porozmawiać o tajnikach tworzenia z gliny.

Spotkania z uczestnikami 45. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego zaplanowano na 12, 14, 17 i 18 sierpnia. Początek o godz. 20.

Dodatkowo w trakcie imprezy odbędą się wykłady na temat ceramiki. Spotkania są prowadzone w ogrodzie Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza w Bolesławcu. Wstęp wolny.

Tegoroczny plener przebiega pod hasłem "Spotkanie". Będzie to również temat przewodni wszystkich tworzonych rzeźb. Można je będzie obejrzeć na wystawie poplenerowej. Wernisaż zapowiadany jest na 20 sierpnia w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Opiekę nad tegoroczną edycją pleneru objął znany wrocławski artysta Tomasz Niedziółka.

W tegorocznym plenerze biorą udział: Sylwester Ambroziak, Monika Dąbrowska-Picewicz, Magda Gazur, Łukasz Karkoszka, Tomasz Niedziółka, Bożena Sacharczuk, Ewelina Wiercigroch, Bronisław Wolanin, Normunds Langis (Łotwa), Riitta Talonpoika (Finlandia), Marij Janssen (Holandia), Pia Staff (Finlandia).

Artystów podejmują trzy bolesławieckie zakłady ceramiczne.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!