Zakończyła się przebudowa byłego biurowca Skórimpexu przy Traktorowej. Z Real Office, bo tak się teraz nazywa, łączy go tylko konstrukcja.

Hotel Hilton przy Łąkowej szybko pnie się w górę [zdjęcia]


Kapitalny remont 8-piętrowego biurowca z lat 70. ubiegłego wieku rozpoczął się niespełna półtora roku temu. Budynek nie tylko zyskał nowoczesny wygląd elewacji i wnętrza, ale za sprawą jego poszerzenia do wysokości piątego piętra, rozrósł się o około 1000 m.kw. powierzchni.

Real Office na tle innych łódzkich biurowców wyróżnia się jeszcze jedną, ważną cechą. Firmy mogą w nim lokale kupować, a nie tylko wynajmować. - Kupując biuro przedsiębiorca inwestuje w swoje i po spłacie kredytów, w przeciwieństwie do wynajmującego lokal, jest właścicielem nieruchomości o dużej wartości - mówi Artur Wróbel, prezes Real Office.

Jak zaznacza jednak Wróbel, ze względu na sytuację na rynku, w biurowcu jest też jedno piętro przeznaczone pod wynajem.

Biurowiec z apartamentem dla prezesa


W tym momencie w biurowcu swoich właścicieli mają już cztery piętra, w tym jedno należy do firmy budującej Real Office. Parter wykupiły prywatne osoby, które następnie wynajęły powierzchnię dwóm oddziałom banków (Nordea i BNP Paribas Bank Polska). Swoje biura będzie tu też miała firma zajmująca się importem paliwa oraz Spółdzielnia Inwalidów "Naprzód". - Wierzymy, że Łódź będzie się rozwijać więc wartość nieruchomości jeszcze wzrośnie - mówi Rafał Szuszczykiewicz ze spółki DiDi Oil, która kupiła ostatnie piętro.

Metr kwadratowy powierzchni biurowej kosztuje w Real Office od 5700 do 6800 zł (plus 23 proc. VAT).

Biurowiec przy Traktorowej ma się wyróżniać z jeszcze jednego powodu. Właściciele, z myślą o prezesach bądź właścicielach firm mających swoją siedzibę w budynku i idąc w ślad wielu biurowców w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej, chcą stworzyć na szóstym piętrze luksusowy apartament o powierzchni 120-150 m.kw. - Jesteśmy ciekawi, jaka będzie odpowiedź rynku. Nie chcemy go wynajmować, a sprzedać - zdradza Agnieszka Wróbel z Real Development Group.

Apartament ma być gotowy pod koniec roku. Cena jest póki co nieznana.

Czytaj więcej o biurowcach w Łodzi:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!