(© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Choć radni przyjęli zaproponowaną przez prezydent Zdanowską uchwałę zgodnie z którą bilety 20-minutowe mają obowiązywać 40 minut, zaś 40-minutowe – godzinę, to uchwała jeszcze nie weszła w życie. Zacznie obowiązywać dopiero 14 dni po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Prawdopodobnie stanie się to w drugiej połowie lipca.

Ponieważ uchwała jeszcze nie weszła w życie kontrolerzy wlepiają kary tym pasażerom MPK, którzy sądzili, że już teraz można jeździć dłużej. Podróżni odwołują się, ale nie mają żadnych szans na anulowanie kary.

Sebastian Grochala, rzecznik MPK wyjaśnia: - Nie możemy anulować tych kar, bo nie mamy do tego podstaw . Odbieramy telefony i mejle z pytaniami o czas obowiązywania biletów. Kontrolerzy też są zasypywani pytaniami. Tłumaczymy, że zmiana taryfy biletowej jeszcze nie obowiązuje. Gdy dowiemy się, od kiedy uchwała radnych będzie obowiązywać, zaczniemy informować o zmianach. Pojawią się plakaty w punktach sprzedaży biletów oraz ulotki w autobusach i tramwajach. Kilka dni przed wejściem w życie nowej taryfy kontrolerzy będą informować o niej podróżnych przy sprawdzaniu biletów.

Komentarze (26)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1111 (gość) (JM)

Piszesz i piszesz. Przeczytałeś choć raz tą uchwałę. Bilety o wydłużonym czasie maja funkcjonować do końca października 2015r. Zatem nie zaśmiecaj forum swoimi nieprzemyślanymi wywodami.

Gapowicz (gość)

A ja zawsze jeździłem, jeżdżę i będę jeździł na gapę, bo to jest najtańsza forma komunikacji. A kanary? albo boją się mnie zaczepić i zadrzeć ze mną ( słuszna postura), albo jak znajdzie się już odważny i upierdliwy, to daję mu parę złotych w łapę (a są bardzo łasi), żeby się odpierd....ł. Jeb.ć radnych, mpk i kanarów !

Bolek TW (gość) (mindek)

To nie tylko na tym portalu. Dziennikarzem być to obciach. Żebranie o płacenie abonamentu
tylko to im wychodzi. No może jeszcze dbanie o swoje przywileje.

osa (gość)

podstawa jest taka że ktoś po prostu mógł się pomylić i normalnie można sprawe załatwić ale lepiej zarobic na cwaniactwie

JM (gość)

Express podaje, że właśnie opublikowali i będą bilety będą już ważne od 20 lipca. Czyżby był jednak ktoś myślący w urzędzie? Zaświeciło światełko nadziei.

JM (gość)

I mamy kolejnego biurokratycznego kwiatka.
1. Od 01.07 rozkopana Łódź i trudności komunikacyjne.
2. Radni przyjmują zaproponowane przez prezydent Zdanowską wydłużenie czasowe ważności biletów komunikacyjnych pod koniec czerwca.
3. Uchwała zacznie obowiązywać dopiero 14 dni po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Prawdopodobnie stanie się to w drugiej połowie lipca
Dokańczając:
4. Z wydłużenia czasu ważności biletów Łodzianie będą mogli skorzystać najwcześniej na początku sierpnia, a znając urzędników to pewnie około połowy sierpnia.
Reasumując: W du...ie ten ukłon w kierunku mieszkańców. Jeżeli większość remontów skończy się do końca sierpnia, to te łaskawe udogodnienia potrwają zaledwie góra 3 tygodnie. Brawo urzędasy i przez nich stworzone biurokratyczne przepisy. Wsadźcie sobie tę uchwałę głęboko gdzieś.

mindek (gość)

26 czerwca, po uchwaleniu zmiany przez radnych, Nasze Miasto informowało: " Do 1. listopada 2015 roku bilety 20-minutowe będą ważne przez 30 minut zaś 40-minutowe przez 60." (http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1911819,bilety-mpk-wazne-dluzej-az-do-listopada-2015-roku,id,t.html), co oznaczałoby, że jeszcze w dniu 1 listopada 2015r. obowiązywał będzie wydłużony czas ważności biletów (pomijam już informację o 30 minutach zamiast 40 minut), a z uchwały jednoznacznie wynika, że ostatnim dniem obowiązywania wydłużonego czasu ważności jest dzień 31 października 2015 ....

mindek (gość)

http://dziennik.lodzkie.eu/WDU_E/2013/3524/akt.pdf
No, a że uchwała radnych została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym dzisiaj, to obowiązywać będzie od 20 lipca 2013r.

Może się zatrudnię w Naszym Mieście ?? :-))))

mindek (gość)

http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?plik=uchwaly/rm/06_1382.PDF
Jak się człowiek sam nie doinformuje, to na tym portalu w najlepszym wypadku niczego się nie dowie, a w najgorszym - dostanie informację mocno odległą od faktów i rzeczywistości ;-)

ŁODZIANKA (gość)

PO PROSTU ROBI SIĘ Z LUDZI DE...LI !!! A TO MIASTO TO GETTO!!! DZIĘKI NASZYM WŁADZĄ, BO ŁATWIEJ SIĘ RZĄDZI UPODLONYM SPOŁECZEŃSTWEM!!!