We wtorek wieczorem w okolicach Bałuckiego Rynku doszło do bijatyki kilkudziesięciu pseudokibiców ŁKS i Widzewa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Ulicą Limanowskiego szła grupa 30-40 kibiców ŁKS - mówi pracownica jednego z pobliskich sklepów. - Od drugiej strony ciągnęli fani Widzewa. Doszło do bijatyki. Gdy ktoś wezwał policję, rozbiegli się.

- Ta okolica to punkt zapalny - dorzuca młody mężczyzna, pracownik innego sklepu. - Tu się krzyżują drogi kibiców obu drużyn. Podobne bijatyki to tutaj normalka.

- Mieliśmy "mecz" i było 4:1 dla Widzewa - mówi z dumą jeden z kibiców, handlujący na rynku przy ul. Ceglanej. - Nic więcej nie powiem.

Bardziej rozmowna jest ekspedientka ze sklepu przy ul. Zgierskiej w pobliżu Bałuckiego Rynku.

- Od rana przychodzili do mnie klienci, którzy opowiadali o zadymie - relacjonuje. - Mówili, że biła się setka pseudokibiców. Podobno nawet było słychać strzały.

- To bzdura - twierdzi pracownica innego sklepu. - To nie były strzały, tylko krzyki kiboli. Często tu biegają i wrzeszczą.

- Tuż przed godz. 19 otrzymaliśmy sygnał, że ulicą idzie grupa ok. 30 osób naruszających porządek - mówi kom. Adama Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Natychmiast wysłaliśmy na miejsce patrole.

Z policyjnych informacji wynika, że w rejonie Bałuckiego Rynku pojawiło się siedem radiowozów.

- Wylegitymowaliśmy kilka osób, ale nie wiemy, czy to pseudokibice i czy mają coś wspólnego z całym zajściem - kontynuuje policjant. - Na razie nie zgłosił się do nas nikt poszkodowany. Nie mamy też żadnych informacji o uszkodzeniu mienia.

Komentarze (35)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

annabella (gość) (ŁKS ZBNC)

Szachownica życia... Weź się koleś ogarnij - ten twój klubik spod dworca najprawdopodobniej nie dociągnie do końca sezonu,a ty tu fanzolisz o szachownicy życia. Wieże i hetmana straciliście dawno, król jest w szachu, po skoczkach i gońcach już nawet śladu nie zostało, a te nieliczne pionki które wam zostały, wkrótce będą ubite.

1908 (gość)

TYLKO ŁKS!!!!! Dostaliscie po mordach pewnie jak zawsze tylko policja przeszkodzila!!!!!! ŁKS mial zawsze mocniejszych huliganow od was. ŁKS HOOLIGANS!!!!!!!!

rdgdf (gość) (Katon)

co ci to przeszkadza pobili sie i sie rozeszli a angli nie porownuj bo tam zamieszki sa caly czas ostatniego czasu spoleczniaku

bm (gość)

Mam pytanie OD CZEGO POLICJA MA KAMERĘ ZAMONTOWANĄ OBOK BAŁUCKIEGO??!NA NIEJ NIE WIDZIELI CHULIGANÓW?TO NIECH JE ZDEMONTUJĄ!CO DO BICIA NIECH SIĘ BIJĄ ALE TYLKO MIĘDZY SOBĄ.