Biegi przełajowe i Nordic Walking w Parku 3 maja: Grand Prix na finiszu [zdjęcia+wideo]

Łukasz Ratajczyk
Niemal 240 biegaczy i kilkudziesięciu zawodników Nordic Walking, wzięło udział w przedostatnim biegu z cyklu Grand Prix Łodzi 2012.

W niedzielę (11 marca) biegacze i chodziarze Nordic Walking już po raz piąty rywalizowali w przedostatniej imprezie z cyklu Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i Nordic Walking w Parku 3 maja.

W zawodach zwyciężył Tomek Osmulski z RKS Łódź, który czasem 16 min. 16 sek. ustanowił nowy rekord trasy. Wśród Pań triumfowała reprezentantka Szakali Bałuty Monika Kaczmarek z Łodzi, która pokonała trasę w czasie 21 min. 12 sek. pieczętując tym samym swoje zwycięstwo w całym tegorocznym cyklu.

W konkurencji Nordic Walking zwyciężył Józef Brzezina z Sochaczewa (31:36) a tuż za nim ze stratą zaledwie jednej sekundy uplasował się Arkadiusz Koselski z Bełchatowa (31:37). W tej dyscyplinie wśród Pań triumfowała Sonia Grzyb z czasem 36:53.

Mimo prognozowanych opadów deszczu impreza cieszy się nie malejącym zainteresowaniem. Tym razem dokładnie w samo południe na starcie usytuowanym nieopodal stadionu Łodzianki stanęło 237 biegaczy i kilkudziesięciu zawodników Nordic Walking.

Ci tradycyjnie do pokonania mieli dwie dwu i pół kilometrowe pętle wokół Parku 3 maja. Jednak nie należało to do najłatwiejszych wyczynów, gdyż trasa namoknięta padającym przez kilka ostatnich dni deszczem miejscami była naprawdę błotnista. Nikt jednak nie skarżył się na niedogodności, a ku zdziwieniu niektórych w tych ekstremalnych warunkach padło wiele osobistych rekordów.

W Grand Prix Łodzi odbędzie się już tylko jeden, podsumowujący cały cykl bieg finałowy, który zaplanowany jest na 1 kwietnia. Organizatorzy zapowiadają jednak że na okres letni przygotowują kolejny cykl imprez, a szczegóły zdradzą już wkrótce.