Bieg Sylwestrowy 2014 w Łodzi - zdjęcia, wyniki

dem
Bieg Sylwestrowy 2014 w Łodzi
Bieg Sylwestrowy 2014 w Łodzi Paweł Łacheta
Bieg Sylwestrowy 2014 w Łodzi przeszedł do historii. W jubileuszowym 30. Biegu Sylwestrowym rozegranym w Arturówku udział wzięło ponad tysiąc zawodników. W biegu głównym najszybszy był Łukasz Parszczyński.

Bieg Sylwestrowy 2014 w Łodzi rozpoczął się od 2-kilometrowego biegu młodzieżowego, który ukończyło 122 biegaczy. W tym biegu najszybszym zawodnikiem okazał się Mateusz Zientalak ze Zduńskiej Woli, który pokonał trasę w czasie 7:49, wyprzedzając zaledwie o 2 sekundy Damiana Bednarka z Garłowa. Wśród dziewcząt najszybsza była Kinga Królak z Dobronia, która uzyskała czas 8:01.

Bieg VIP-ów liczył 1 kilomet. Bieg wygrał Piotr Kędzia z czasem 4:05. Na mecie wyprzedził Macieja Misia i Arkadiusza Jaksę. Spośród kobiet najszybciej pobiegła Joanna Chmiel.

• ANDRZEJEWSKA Teresa - 06:08

Trasa biegu głównego liczyła 10 km. Dystans ten ukończyło aż 867 biegaczy. Zwyciężył Łukasz Parszczyński z Białegostoku, który przebiegł 10 kilometrów w 32:15. Spośród kobiet najszybsza okazała się Izabela Parszczyńska z Warszawy (37:03)

• GAPYS Dorota - 43:41

Bieg Sylwestrowy w Łodzi odbył się pod patronatem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W promocję Biegu zaangażowali się również znani sportowcy, którzy sami wzięli również udział w zawodach.