W sobotę (10 września) łódzcy biegacze mieli nie lada okazję zmierzyć się podczas 10-kilometrowego Biegu Fabrykanta. Sportowcy przebiegli trasą wiodącą pośród zabytkowych łódzkich fabryk.

Zobacz także fotorelacje z tegorocznego Biegu Ulicą Piotrkowską


Bieg Fabrykanta 2011 wystartował punktualnie o godzinie 17. Nie zabrakło emocji na najwyższym poziomie, byli wielcy zwycięzcy, pokonani oraz zacięta rywalizacja o każde, nawet najodleglejsze miejsce w klasyfikacji.

Biegacze mieli do przebycia 10-kilometrową trasę, a właściwie dwie pętle po 5km, które wiodły przez zabytkowe, pofabryczne łódzkie tereny. Ścigali się ulicami Tylną, Targową do Placu Zwycięstwa oraz przez Park Źródliska. Trasa dawała możliwość bliższego przyjrzenia się Muzeum Kinematografii, Szkole Filmowej, Palmiarni, Familiokom, Beczkom Grohmana, pałacowi Karola Scheiblera oraz terenom Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na których mieściły się start oraz meta.


Tuż przed głównym biegiem, bo o godzinie 16, organizatorzy przewidzieli atrakcję dla najmłodszych, którym zorganizowano "Bieg dzieci i młodzieży" na terenach ŁSSE. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w rywalizacji, a zwycięzcy także pamiątkowe medale i upominki od sponsorów.

Patronat nad Biegiem Fabrykanta 2011 objęło MM Moje Miasto Łódź.

Czytaj codziennie MMLodz.pl/Sport:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ewula (gość)

Do za rok. Fajna sprawa, mam nadzieję, że za rok dam już radę wystartować w takim biegu:)