6 czerwca przez Łódź przebiegną uczestnicy wyjątkowej sztafety POLRUN. Będzie to także wydarzenia prozdrowotne dla mieszkańców miasta. Na Starym Rynku w Łodzi powstanie specjalna strefa kibica, połączona ze strefami badań dla lokalnej społeczności. Przez cały dzień łodzianie będą mogli skorzystać z badań kardiologicznych, okulistycznych oraz dermatologicznych.

Przez 23 dni pracownicy Grupy Polpharma pokonają 960 km wzdłuż Polski, aby uczcić jubileusz 80-lecia firmy.

Pod hasłem „Ludzie pomagają Ludziom” biegaczy połączy nie tylko aktywność fizyczna, ale też szczytny cel charytatywny. Liczba kilometrów przebiegnięta przez uczestników zostanie przeliczona na letnie wyjazdy kolonijne dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, w tym rodzinnych domów dziecka w województwie łódzkim. POLRUN jest także okazją do promocji zdrowego stylu życia. W pięciu wybranych lokalizacjach na trasie, w tym m.in. w Łodzi, pojawi się specjalnie przygotowane na tę okazję miasteczko.

- Polpharma od lat angażuje się w inicjatywy popularyzujące zdrowy tryb życia. Promujemy aktywność fizyczną i zachęcamy do badań profilaktycznych. Przy okazji biegu POLRUN zapraszamy wszystkich mieszkańców Łodzi do skorzystania z bezpłatnych badań przesiewowych, porad lekarzy specjalistów oraz rekomendacji, jak dbać o swoją kondycję – mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR w Polpharmie.

Przez cały dzień mieszkańcy Łodzi będą mogli skorzystać z badań kardiologicznych, okulistycznych oraz dermatologicznych. W strefie badań każdy chętny będzie mógł sprawdzić poziom glukozy czy cholesterolu, zmierzyć ciśnienie, wykonać EKG, a także skorzystać z konsultacji lekarskiej. W strefie okulistycznej lekarze wykonają bezpłatne badanie przesiewowe w kierunku jaskry. Natomiast w strefie dermatologicznej za pomocą dermatoskopu będą badane zmiany skórne.

Wizyta w miasteczku POLRUN to także doskonała okazja do sprawdzenia kondycji fizycznej.
W specjalnie przygotowanej strefie sportu na gości czekają takie atrakcje jak crossfit, trening
z wykorzystaniem wioseł, ćwiczenia na równowagę oraz relaksujące masaże.

Dodatkowo na miejscu będzie można skorzystać z porad profesjonalnych trenerów, którzy podpowiedzą jak prawidłowo się odżywiać i zadbać o kondycję fizyczną. Gościem specjalnym będzie znany lekkoatleta – Marek Plawgo.

Miasteczko POLRUN będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców w sobotę 6 czerwca,
w godzinach 8:00-18:00. Wstęp bezpłatny.

Zobacz także:Spotkania z artystami w Łodzi w czerwcu 2015 roku

LDZ Music Festival 2015. Festiwal w Łodzi rozpocznie się 5 czerwca

Impact Festival 2015 w Łodzi. Koncerty w Atlas Arenie [PROGRAM]

Warsztaty dla najmłodszych w łódzkim Atlasie Sztuki

Gdzie w Łodzi obejrzeć finał Ligi Mistrzów? Lista pubów i barów

Festyn w Wi-Mie z okazji Dnia Dziecka

Łódź Czterech Kultur 2015 [PROGRAM]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!