W dniach 7-8 września w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się 10. edycja Summer Dying Loud, czyli rockowej imprezy na zakończenie lata. Wśród gwiazd tegorocznej, jubileuszowej edycji znalazła się formacja Behemoth.

Organizatorzy Summer Dying Loud ogłosili już szesnastu wykonawców, którzy pojawią się w Aleksandrowie Łódzkim. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka oprócz grup Behemoth, Dool, Sunnata i Symbolical zaprezentują się kapele: Entombed A.D., Incantation, Orange Goblin, Ereb Altor, Malignant Tumor, Mentor, Weedpecker, Spaceslug, Saule, The Lowest, Doomster Reich i Black Tundra.

Behemoth to dziś jeden z najpopularniejszych na świecie zespołów grających ekstremalny metal. Przewodzi mu Adam "Nergal" Darski, który swoją grupę założył już jako 14-latek. Choć funkcjonujący od ponad 25 lat zespół w środowisku jest znany od dawna coraz śmielej poczyna sobie również poza nim. Ich droga do mainstreamu zaczęła się jeszcze przy pracy nad dziewiątym albumem "Evangelion" z 2009 roku. Zbierając entuzjastyczne recenzje, wdrapali się z nim na 55. miejsce listy "Billboardu 200" i pierwsze miejsce polskiej listy OliS. Jego następca - "The Satanist" zajął 34. pozycję na amerykańskiej liście sprzedaży płyt. Po czterech latach grania wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów i zjechaniu niemal całego globu, w obozie gdańskiego zespołu znów jest głośno. W piątek 13 kwietnia ukazał się kolejny w dorobku grupy materiał koncertowy - "Messe Noire". Behemoth wyrusza też do Stanów Zjednoczonych, żeby tam towarzyszyć Slayerowi w amerykańskiej odsłonie ich pożegnalnej trasy "Final World Tour". Gdy ta zaś dobiegnie końca, na sklepowych półkach pojawi się ich długo wyczekiwany, jedenasty studyjny album.

Dool przyjedzie do Aleksandrowa Łódzkiego z Rotterdamu. Holendrzy w ubiegłym roku zadebiutowali krążkiem "Here Now, There Then". Z jednej strony eksplorują na nim mroczne, gotyckie klimaty przywodzące na myśl zespoły takie jak The Devil's Blood, Sisters Of Mercy, czy Katatonia. Z drugiej bawiąc się konwencją mieszają ją z elementami dynamicznego hardrocka, pokręconej psychodelii, a nawet przebojowego popu.

Po dwóch latach do Aleksandrowa Łódzkiego wróci Sunnata. Występując na Summer Dying Loud w 2016 roku promowali album "Zorya". Płyta, która zachwyciła recenzentów magazynów "Rock Hard" i "Terrorizer" doczekała sie godnego następcy. Na trzecim albumie "Outlands" konsekwentnie podążają obraną już ścieżką. Ich "ritul heavy music", która powstał gdzieś na styku stoner i sludge metalu, rozwija się w kierunku muzyki okraszonej silnymi wpływami lat 90. XX wieku oraz współczesnej psychodelii i doom-rytualnych brzmień. Choć w ich muzyce nie brakuje echa dokonań Neurosis, Tool, czy Kylesa, całość brzmi niepowtarzalnie po "sunnatowemu".

Ostatnią ogłoszoną jak do tej pory kapelą jest Symbolical. To deathmetalowa supergrupa tworzona przez muzyków Infernal Death oraz "Daray'a", perkusistę znanego m.in. z Dimmu Borgir. W tym roku po trzech latach od wydania "Collapse In Agony" wracają z nową płytą "Allegory of Death". Podobnie jak w przypadku debiutu to również album koncepcyjny roztaczający przed słuchaczem wypełnione bólem i cierpieniem opowieści o egzystencjalnej męce człowieka oraz jego upartym dążeniu do autodestrukcji.

Karnety na festiwal w promocyjnej cenie 75 zł można nabyć strony ticketmaster.pl oraz we wszystkich autoryzowanych przez Ticketmaster Poland stacjonarnych punktach sprzedaży biletów.


Koncerty

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

erav (gość) (rtrwt)

No widzisz lolu a ja należę do pisowskiego elektoratu (nie pancerno-brzozo-rydzo, tylko do tzw. nowego), ale bogów, kleszych pedofilów i kołtunizm wolski mam w doopie, i też na Behemotha chętnie się wybiorę. Nie trzeba być lewakiem, żeby odróżniać dobrą muzę od shitu.