Basia Trzetrzelewska w Wytwórni

basia trzetrzelewska (© Łukasz Ratajczyk WYTWORNIAKADROW.PL)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środowy wieczór (29 czerwca) Basia Trzetrzelewska, jedna z największych gwiazd jazzu, dała wyjątkowy koncert w łódzkim klubie Wytwórnia.

Basia Trzetrzelewska wyda płytę "Live" z koncertu w Łodzi


Artystka powróciła do Łodzi po niespełna rocznej przerwie, albowiem we wrześniu ubiegłego roku Trzetrzelewska zagrała w naszym mieście jedyny wtedy koncert w Polsce. W tym roku tournee po jej ojczyźnie było bardziej obszerne i obejmowało występy w Gliwicach, Gdańsku, Białymstoku, Bielsku-Białej oraz po ogromnym sukcesie ubiegłorocznego występu oczywiście w Łodzi.

Koncert w Wytwórni był wyjątkowy także z innego powodu. Na finał swojej trasy koncertowej piosenkarka przygotowała fanom nie lada niespodziankę w postaci możliwości uczestnictwa w nagraniu drugiej w jej karierze płyty koncertowej.

Wokalistka, znana niegdyś z występów w takich zespołach jak Alibabki czy Perfect, nie ukrywała, że wybór padł na Łódź z oczywistych względów – atmosfera koncertu oraz przyjęcie, jakie zgotowali jej wielbiciele w ubiegłym roku nie mogło pozostać bez odpowiedzi z jej strony.

Nie lada atrakcją był także występ Mietka Szczeniaka, z którym Basia nagrała piosenkę na jego pierwszą, anglojęzyczną płytę, a która to piosenka znajdzie się także na najnowszym wydawnictwie Trzetrzelewskiej. Ciekawostką był też kolejny duet, tym razem w parze z Adą Szulc, znaną z programu X-Factor, z którą piosenkarka wystąpiła podczas finału realisty show.

W zespole muzycznym nie zabrakło Dannego Whitea (klawisze), który towarzyszy Basi od czasu rozpoczęcia przez nią kariery w zespole Bronze, znanym później jako Matt Blanco. Ponadto na scenie znaleźli się Marc Parnell (perkusja), Giorgio Serci (gitara), Paul Booth (Saksofon), Kevin Robinson (trąbka), Andres Lafone (gitara basowa) oraz Veronique Clarisse i Annick Clarisse (chórki).

Zobacz więcej relacji z koncertów w Wytwórni:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!