(© Tadeusz Koniarz)

Gołoledź na drogach nigdy nie wróży nic dobrego - w Łodzi cienka wartwa lodu utrudnia zarówno ruch pieszy, jak i samochodowy. Na ulicy Biegunowej zderzyło się aż 8 samochodów osobowych.

W piątek w całym kraju występują opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Na drogach w Łodzi i w całym kraju jest bardzo ślisko. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi jeżdżą od kolizji do kolizji.

Ślisko jest między innymi na ulicy Biegunowej, gdzie doszło do dwóch kolizji, przy ulicy Krańcowej i Krakowskiej. Łącznie zderzyło się tam osiem samochodów. Wstrzymano tam ruch autobusów linii 74 w dwóch kierunkach. Autobusy skierowano objazdem ul. Złotno do ul. Krakowskiej.

Policja odnotowała łącznie kilkanaście kolizji na łódzkich drogach.

Uważać powinni nie tylko kierowcy, ale również piesi. Chodniki w całym mieście są pokryte warstwą lodu. Trzeba uważać nie tylko na chodnikach osiedlowych, ale także na tych częściej uczęszczanych.
wkrótce zdjęcia

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Dobromił (gość)

  Tę sprawę już wyjaśniła minister w rządzie PO-PSL Elżbieta Bieńkowska: "Sorry, taki mamy klimat".
  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska też ongiś powiedziała: "Szkoda pieniędzy na odśnieżanie, śnieg niedługo stopnieje".