Autopoprawki prezydent Zdanowskiej do budżetu

O prawie 5,3 mln zł chce zwiększenia tegorocznych wydatków z kasy miasta na remonty szkół i przedszkoli Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
 archiwum

To jedna z kilkunastu jej poprawek, przedstawionych we wtorek, które zostaną zapisane w projekcie budżetu Łodzi na rok 2011.

Zwiększona zostanie również pula na promocję miasta przez sport (o 2,7 mln zł), dokumentację niezbędną do budowy bloków komunalnych (o 2 mln zł), na odnawianie podwórek (o 1 mln zł), modernizację dróg (o 2 mln zł), instalację monitoringu na ul. Piotrkowskiej (o 1,5 mln zł) oraz audyty energetyczne, które mają zmniejszyć koszty rachunków za energię w budynkach miasta (o 500 tys. zł).

O 3 mln zł zostaną poza tym zwiększone także wydatki na dokumentację i inne prace przygotowawcze do rewitalizacji kamienic. Za zaplanowane 16 mln zł mają być odnowione w tym roku trzy z nich. Dwa adresy są już znane: Dom Otto Gehliga przy ul. Tuwima 17 i ul. Piotrkowska 54.

Większe zyski mają również przynieść miejskie spółki: ZWiK - o 1 mln 450 tys. zł, MPO o 500 tys. zł, a GOŚ - o 750 tys. zł.

Prezydent Łodzi zapowiedziała także oszczędności. Wycofane zostanie np. 6 mln zł, które miało być przeznaczone na budowę centrum konferencyjnego przez Instytut Europejski. Placówka zawiesiła w tym roku realizację inwestycji. Podobnie jest z 1 mln zł na rewitalizację szpitala im. Korczaka.

8,5 mln zł ma z kolei zaoszczędzić miasto na przetargach drogowych.

  • Express Ilustrowany
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.