Drużyna Atomówek nie mogła wystąpić w turnieju finałowym mistrzostw Polski kobiet w rugby

Drużyna Atomówek nie mogła wystąpić w turnieju finałowym mistrzostw Polski kobiet w rugby. (© Fot. archiwum )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Atomówki, czołowa w Polsce drużyna rugbistek, nie wzięła udziału w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski. Łódzkie Atomówki dotarły na turniej w terminie, ale nie zostały dopuszczone do udziału w zawodach.

Jak się okazało Atomówki nie mogą zagrać, bo Zbigniew Grądys, kierownik drużyny, a zarazem prezes klubu i i trener, nie zabrał z Łodzi licencji i badań lekarskich zawodniczek. Dokumentacja Atomówek została na biurku prezesa w Łodzi.

Już na miejscu w rozmowie z organizatorami i sędziami turnieju Zbigniew Grądys prosił o zgodę na start Atomówek, ale organizatorzy odmówili tłumacząc, że trzeba działać zgodnie z regulaminem.

Choć prezes miał ze sobą dokumentację rugbistów, to mecz seniorów BBRC Łódź z RC Częstochowa też nie doszedł do skutku. Został odwołany z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.Czytaj także

    Komentarze (5)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Romek (gość)

    Czy te dziewczyny sa zboczone czy to tylko odłam zbrojny polskich feministek?Kobiety są do podziwiania jakie są piękne i czasem mądre,a nie tarzania się w błocie.