W odrestaurowanym Dom Wyczółkowskiego można poczuć się jak na przełomie XIX i XX wieku. Odnowiony budynek Muzeum Okręgowego to kolejna nominacja do "Bydgoskiego Feniksa".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W odrestaurowanym Dom Wyczółkowskiego można poczuć się jak na przełomie XIX i XX wieku.


Odnowiony budynek Muzeum Okręgowego to kolejna nominacja do "Bydgoskiego Feniksa". - Niewielka kamienica z przełomu wieków, z szachulcowym szczytem, otrzymała piękne wnętrza - mówi historyk sztuki TMMB, Agnieszka Wysocka. - Na parterze urządzono mieszczański salon. Znalazły się w nim zielone tapety o motywach roślinnych, ciężkie, aksamitne zasłony, sprzęty i oczywiście obrazy mistrza Wyczółkowskiego. Na piętrze - dwie pracownie - malarska i graficzna, zaaranżowane tak, że odnosi się wrażenie, że artysta opuścił to miejsce tylko na chwilę. Już nie w stricte muzealnych wnętrzach, ale w atmosferze z przełomu XIX i XX wieku oglądamy obrazy, grafiki, rysunki, a także pamiątki po Leonie Wyczółkowskim. Teren wokół budynku wymaga jeszcze kilku prac. Należałoby urządzić teren zielony. Ale i tak oddany muzealnikom i miłośnikom sztuki obiekt już teraz zasługuje na nominację do Feniksa.(sit)

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!