(© Jarosław Ziarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na rogu ulic Piotrkowskiej i Zielonej, w której przez wiele lat mieściła się księgarnia Pegaz powstaną apartamenty o podwyższonym standardzie lub biura. Na parterze mają znajdować się lokale usługowe. Takie są plany spółki TK Development z Warszawy, która w sierpniu kupiła od Łodzi kamienicę Fischera za 2.886.176 zł

Adam Kawczyński, prezes przedsiębiorstwa, do którego należy teraz kamienica szacuje koszty rewitalizacji, (około 6-5 mln) i prowadzi rozmowy z architektami. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy dokonany zostanie wybór koncepcji i rozpoczną się uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Prace rozpoczną się 2013 roku.

Adam Kawczyński zapowiada, że w pierwszej kolejności odbudowana zostanie wyburzona część kamienicy w pierzei ul. Zielonej. Pierwotnie ciągnęła się ona aż do budynku dzisiejszej drogerii, na całej długości miała dwa piętra i poddasze.
Frontowa kamienica została wzniesiona między 1880 r. a 1895 r. Od grudnia 1993 r. jest wpisana do rejestru zabytków.

Łódź sprzedała kamienicę Franza Fischera znajdującą się na rogu Zielonej i Piotrkowskiej

Był Pegaz, będą apartamenty. Co z kamienicą przy Piotrkowskiej

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Stalker (gość) (maria)

100 % poparcia dla Łodzianina, bravo chłopie...liczy się obiektywna decyzja.a ty mario pierd.olni.j se głową w ścianę, zrób sobie porządną mi.net.ę z konkretnym orgazmem, na koniec jeszcze rozpracuj ćwiartkę czystej, a później dopiero siadaj i pisz na łódź NM, dobrze skarbie, zrobisz to dla mnie????

łodzianin (gość)

w sumie to ruina, w życiu nie chciałbym mieszkać w apartamencie w sąsiedztwie Pietryny i ulicy z liniami tramwajowymi i nocnymi autobusami, najlepiej niech zrobią tak jak z Piotrkowską 58. Tę ulicę się powinno zaorać, a nie remontować. Miasto nie ma kasy na nic, patologia na tej Piotrkowskiej i wokół aż woła o pomstę do nieba, a oni będą tu remonty kostki robić na zapas i na kredyt. Łódź jest paskudna i nieatrakcyjna, pogódźmy się z tym. Śródmieście trzeba zburzyć do gołej ziemi i zaplanować od zera na nowo.

itd itp (gość)

W Łodzi nasi "włodarze" nie szanują tego co nazywa się "UMOWĄ" - w umowie powinni wpisać
- inwestor ma przeprowadzić renowację całościową w 24 miesiące
- w przypadku zniszczenia obiektu z przyczyn leżących po stronie inwestora LUB LOSOWYCH inwestor ma obowiązek w ciągu 24 miesięcy doprowadzić obiekt do stanu sprzed zniszczenia
w przypadku niewywiązania się inwestora z powyższych zapisów miasto Łódź ma prawo pierwokupu obiektu za 1% ceny jaką zapłacił inwestor i obciążyć inwestora kosztami rewitalizacji obiektu.
- w przypadku ogłoszenia stanu upadłości inwestora lub chęci zbytu obiektu miasto Łódź ma prawo do odkupienia obiektu za 1% kwoty jaką zapłacił inwestor
- inwestor ma obowiązek ubezpieczenia obiektu od wszelkich zdarzeń losowych

i mamy po kłopocie z willami i z zajezdniami, z kamienicami, z czymkolwiek kupionym aby zrobić przekręt

pół-ekonomiści (gość)

Zaciągnie kredyt pod hipotekę , kupi następną i też opowie o swoich planach ,itd . .
Muszą wykonać plan sprzedaży i to jest najważniejsze , a nie komu i po co ?
Jak już wszystko sprzedadzą a banki upomną się o spłaty nabranych kredytów to im się koncepcja urwie na sprzedawanie wspólnej własności i opodatkują zużywane powietrze .
równie sprawnie nadają się biznesmeni z Dolnej .

Tomasz Brocki Piotrk Kazimierczak (gość)

ADAM KAWCZYŃSKi spółka CFI nieustannie ma kilka spraw sądowych na wokandzie...

kombinują jak ją doszczętnie spalić! (gość)

kawczyński to kanalia - znam biznesy tego nikczemnego typa.

Pogromca Śniegowych Bałwanów (gość)

Powinna się zawalić w trakcie remontu można by było w końcu przebudować Zieloną a tak to żydokacapy ciągle blokują tą inwestycję w zapchanym centrum.

Przygoda (gość)

Adam Kawczyński reprezentuje CFI, ta firma zrobiła sporo złego ale też dobrego, inwestują w fabryczne budynki ale trzeba ich mocno pilnować!

łodzianka (gość)

jeśli to jest ten sam Adam Kawczyński, co miał do końca 2001 wyremontować kamienicę przy Piotrkowskij 13/Próchnika 2, to GWARANTuję, że się zawali...Miasto nie sprawdza, komu sprzedaje cenne działki?