(© Maciej Kałach)

Dziś (piątek, 17 lutego) pod Urzędem Wojewódzkim zebrał się nietypowy "komitet powitalny" złożony z członków ZNP, który zebrał się na przyjazd minister edukacji Anny Zalewskiej. Szefowa MEN omawiała dziś z przedstawicielami samorządów regionu nowy system finansowania szkół.

W pikiecie ZNP wzięło udział kilkudziesięciu jego członków. Nie doszło do ich spotkania z Zalewską, bo minister edukacji weszła do urzędu wejściem, którego nie "obstawili" związkowcy. Wznosili hasła przeciw reformie m.in. "Zalewska, ty szkołę zostaw, kup sobie klocki lego i zaproś Antoniego".

Na pikietę przybyła też delegacja społeczności Gimnazjum nr 30 (ta szkoła walczy o przekształcenie w liceum integracyjne, ale czwartkową uchwałą radnych, która dostosowuje sieć placówek do reformy, ma być wygaszona).

Po spotkaniu z samorządowcami Zalewska ma odwiedzić XII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi.

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Czytaj także

  Komentarze (20)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Dobromił (gość) (john)

  Czyżby jakiś stary hak znaleźli komuszki na prof. Staniszkis? Tak diametralną zmianę zdania i poglądów nie tłumaczy nawet choroba psychiczna.

  STOP KODERASTOM (gość)

  ZNP to organizacja istniejąca tylko i wyłącznie dzięki protestowaniu przeciwko wszystkiemu co nie jest lewackie i liberalne.

  STOP DLA KACZORA (gość)

  Obaj bracia Kaczyńscy skorzystali z popularności Wałęsy. W 1989 roku dostali się do Senatu z list Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Obaj chcieli mieć plakat wyborczy z Wałęsą. Dziś mało kto pamięta, że ostatecznie zdjęcie z Wałęsą zrobił sobie tylko jego dzisiejszy zagorzały wróg Jarosław. Lech też chciał, ale w trakcie sesji musiał wyjechać, by na prośbę Wałęsy gasić strajk w którymś z zakładów pracy.

  Bracia Kaczyńscy zostali po wygranych w czerwcu 1989 roku wyborach senatorami, a

  matka (gość)

  ZNP ma tyle wspólnego ze szkołą co koza z salonem. W zarządach same starsze pańcie i pany co to pamiętają dla nich świetne czasy komuny. Przecież to związek zakorzeniony w peerelu.
  A rodzicom i nauczycielom to bardzo się dziwię. Nie wariujcie, gdy po powrocie do domu lub do szkoły wasze pociechy zaczną strajkować trzymając w rękach obleśne transparenty. TO WY JESTEŚCIE PRZYKŁADEM DLA WASZYCH PODOPIECZNYCH. Nie chcę takiego społeczeństwa.

  Łodziak (gość)

  Niektórzy z grona nauczycielskiego starają się zostać trzecią kastą po sędziach i lekarzach ! Wstyd ! Wstyd ! Wstyd ! Wy macie wychowywać dzieci i młodzież na patriotów, a nie na genderowych matołów !

  Dobromił (gość)

  Bez problemu można znaleźć w Internecie, jaki % kryminalistów w więzieniach głosował na prezydenta Komorowskiego oraz PO.

  Byłeś w ORMO, teraz w KOD-zie,
  demokracja zawsze w modzie.

  taka tutaj demokracja (gość)

  chciałem dać łapkę w górę przeciwnikom tej śmiesznej manifestacji,ale obrońcy demokracji niestety zignorowali mnie.

  Dobromił nie jest pomysłowy i suszy pampersy (gość) (Dobromił)

  Jaka reforma? Przecież do powrót do komuny. Ulubiony czas Prezesa. Mamusia, kot i własną ręka. Co do głupoty pani minister. Głupotę miewają ludzie inteligentni.

  Fuj! (gość) (ANYPISIOR)

  Znam pewnego kolesia, któremu wszystko kojarzy się z damskim tyłkiem. W sumie OK, facet ma zdrowe męskie odruchy i ciągnie go do kobiet.
  Tobie zboczeńcu zaś wszystko kojarzy się z Kaczyńskim. Pewnie jak bijesz Niemca po kasku to też myślisz o Kaczyńskim?>