Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anilana odbudowuje potęgę

Paweł Hochstim
W tym roku ma być awans do pierwszej ligi, a w niedalekiej przyszłości do ekstraklasy. Miasto inwestuje w obiekt, a klub świetnie szkoli młodzież. - Chcemy odbudować potęgę tego klubu w piłce ręcznej - mówi Paweł Piotrowski, wiceprezes UKS Anilany Łódź.

Klub wreszcie doczekał się podpisania umowy na dzierżawę hali. W marcu 2008 roku rada miejska zdecydowała o przyznaniu piętnastoletniej dzierżawy, ale przez ponad dwa i pół roku władze miasta nie podpisały umowy z klubem.

- Nie znam powodów, które powodowały, że poprzednio rządzący Łodzią tak długo nie realizowali uchwały rady - mówi Wiesława Zewald, wiceprezydent Łodzi. Pod koniec października szefowie klubu wreszcie doczekali się podpisania umowy. Zbiegło się to z oddaniem do użytku nowego skrzydła klubowej hali z szatniami, pomieszczeniami dla trenerów i sędziów oraz magazynem sprzętu sportowego. - Cała inwestycja kosztowała półtora miliona złotych - mówi Marek Żuk, dyrektor UKS Anilany. To nie koniec inwestycji, bo w najbliższych latach wyremontowany zostanie także budynek klubowy oraz termoizolacja całego obiektu. - Chcemy też, by na naszym terenie powstało boisko typu orlik oraz parking - dodaje Piotrowski.

Prowadzona we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym drużyna AZS UŁ PŁ Anilana Łódź w tym sezonie drugoligowym nie poniosła jeszcze porażki. W ostatniej kolejce straciła pierwszy punkt, remisując z AZS w Białej Podlaskiej, a w najbliższą sobotę w Łodzi zagra z liderem, AZS Warszawa. - Zapraszamy wszystkich kibiców na nasz mecz. On będzie miał duże znaczenie dla awansu - mówi Adam Jędraszczyk, trener łódzkiej drużyny.

UKS Anilana jest jednym z nielicznych klubów sportowych w Polsce, który nie ma długów. - Oprócz przychodów z wynajmu hali i organizacji imprez sportowych prowadzimy działalność gospodarczą, sprzedając powierzchnię reklamową w atrakcyjnych punktach miasta - wyjaśnia Piotrowski.

Łódzki klub zorganizował system szkolenia młodzieży, który został uznany za wzorcowy przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. - W dwunastu szkołach podstawowych we współpracy z klubem prowadzone są pozalekcyjne zajęcia z piłki ręcznej - mówi Żuk. Najlepsi trafiają później do klas sportowych o profilu piłki ręcznej w gimnazjum, a następnie do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. - Warto dodać, że klub z własnych środków opłaca nauczycieli wf w szkołach podstawowych, którzy prowadzą zajęcia z piłki ręcznej, a także funduje szkołom sprzęt niezbędny do uprawiania piłki ręcznej - zaznacza Żuk.

W obecnej drużynie seniorów występuje kilku zawodników, którzy przeszli już przez cały system szkolenia, a dzisiaj pracują też jako nauczyciele wf w szkołach, gdzie propagują piłkę ręczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto