Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym jakim były Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych, przyszedł czas, aby Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej już po raz 5 zmierzył się z organizacją Akademickich Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Działacze z KU AZS PŁ doszli już do perfekcji w organizacji tej imprezy. Niestety jedyną kwestią nad jaką nie są w stanie zapanować to pogoda. W tym roku wiosna nie rozpieszcza nikogo, a Łódź w najbliższy weekend (05-06.04.2013 r.) przywita zimową aurą zawodników z całej Polski.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 60 uczelni wyższych z całego kraju. Ponad 600 zawodników i zawodniczek wystartuje na 4 dystansach. Kobiety będą rywalizować na 3 km i 6 km, natomiast mężczyźni na 4,5 km i 9 km. Tradycyjnie już trasa biegu będzie prowadzić przez alejki Parku im. 3-ego Maja. Ziemię Łódzką reprezentować będą studenci Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności oraz reprezentanci organizatorów - studenci Politechniki Łódzkiej.

Wszystkich kibiców zapraszamy na godzinę 10.00 w okolice Hali Parkowej na oficjalne otwarcie Mistrzostw. Imprezę organizuje Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej przy wsparciu Politechniki Łódzkiej i Urzędu Marszałkowskiego.

Mieszkańcy informują

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

anna (gość)

Raz udało mi się wystartować w takich zawodach, to były piękne czasy, a teraz człowiek stary i tylko wspomnienia zostają

hhhhhh (gość) (kibic)

no rzeczywiście jest logo na plakacie, ale w tekście ani słowa - przecież uczestnicy będą korzystać z infrastruktury MOSiR podczas biegania, tam jest biuro zawodów itd - dodam, że ZA DARMO !

kipi (gość)

Już niedługo nie będziecie mogli biegać w tym miejscu, bo zaorzą park pod ul. Konstytucyjną. A szkoda..

hhhhhhh (gość)

to skandal, że współorganizatorem jest MOSiR, a nie ma na ten temat słowa. hala poza tym już nie nazywa się PARKOWA tylko HALA MOSIR !!!!!!!

dziennikarze - zamiast przepisywać tępo teksty podane wam przez kogoś, sprawdźcie !!!!!!

KU AZS PŁ (gość)

Oficjalne otwarcie mistrzostw oraz biegi odbędą się w sobotę 06.04.2013 !
Serdecznie zapraszamy :)