Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po 36 latach budowy CKD w Łodzi przyjmie pierwszych pacjentów

Joanna Barczykowska
To pierwszy w Polsce tomograf z dwoma lampami rentgenowskimi i matrycami detektorów
To pierwszy w Polsce tomograf z dwoma lampami rentgenowskimi i matrycami detektorów fot. Krzysztof Szymczak
Choć na korytarzach Centrum Kliniczno-Dydaktycznego hula jeszcze wiatr, puste korytarze w 2011 roku mają zapełnić się pierwszymi pacjentami.

Po 36 latach budowy inwestycja ma szansę na częściowe zakończenie. W marcu na parterze gmachu ruszy Zakład Diagnostyki Obrazowej.

- Na razie będziemy wozić pacjentów tylko na badania. Kiedy w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym otwarte zostaną kliniki, pacjenci będą mieli zapewnioną diagnostykę na miejscu - tłumaczy Anna Tomczyk, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.

Pomieszczenia na parterze są już prawie wykończone. Wykonywane są jeszcze drobne poprawki i montowany jest światowej klasy sprzęt.

- W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej znajdzie się najnowocześniejszy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, ultrasonografy i dwa aparaty do USG. Dzięki temu za jednym razem będziemy mogli zrobić kilka badań - mówi Anna Tomczyk.

Obok Zakładu Diagnostyki Obrazowej budowana jest izba przyjęć i rejestracja. Te części mają być oddane w pierwszym kwartale roku. Niedługo do CKD zostaną przeniesione także kliniki.

- Kolejne piętra budynku, gdzie znajdą się kliniki, już dawno zostały wykończone. Pomieszczenia czekają tylko na przywiezienie sprzętu - zapewnia Piotr Organiściak z biura inwestycji.

Całkowicie wykończone jest trzecie piętro, gdzie zostanie przeniesiona klinika ortopedii ze szpitala im. Radlińskiego. Na kolejnych znajdzie się kardiologia i kardiochirurgia ze szpitala im. Sterlinga i nefrologia ze szpitala im. Barlickiego. Na ostatnim piętrze dotychczas zagospodarowanym, czyli na dziewiątym poziomie, ma być genetyka. W CKD pozostanie jeszcze siedem niezagospodarowanych pięter. Kiedy ruszą pierwsze oddziały? - Jeśli nic się nie wydarzy, to nefrologia i ortopedia zostaną przeniesione w połowie roku. Ginekologia ze szpitala im. Madurowicza około września, a kardiologia ze szpitala im. Strelinga w czwartym kwartale roku - mówi Przemysław Andrzejak, pełnomocnik rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Na pacjentów czeka też blok operacyjny. Wybudowano pięć sal, do których wstawiono już stoły i zawieszono lampy. Przy bloku operacyjnym znajduje się także największa w województwie sala pooperacyjna.

Z kolei na studentów w CKD czekają już dwie w pełni wykończone aule: jedna pomieści 250 osób, druga wybudowana jest na 340. Zaplanowano nawet miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Na dobre szpital ma ruszyć w 2012 roku, ale do końca 2011 zagospodarowane zostaną już wykończone części.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto