RSS   |   
Zarejestruj się   |    Zaloguj się   |    Zaloguj przez facebook
Łódź » Ranking łódzkich autoszkół

Ranking łódzkich autoszkół

2010-10-05, Aktualizacja: 2010-10-05 08:30

Polska Dziennik Łódzki Agnieszka Jasińska

Zaskakująca analiza skuteczności łódzkich autoszkół. W niektórych egzamin na prawo jazdy zdaje w pierwszym podejściu nawet połowa kursantów. Ale są i takie, których absolwenci oblewają wszyscy - bez wyjątku

Andrzej Jóźwiak z autoszkoły Mirosława Zasady, jednej z najlepszych szkół w Łodzi (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij»
Co drugi kursant, który podchodzi w Łodzi do egzaminu na prawo jazdy, zdaje bez problemu. Tak jest w autoszkole Mirosława Zasady. Wskaźnika zdawalności wynoszącego 54,8 proc. inne szkoły mogą mu tylko pozazdrościć. Szczególnie te, w których... nie zdaje nikt.

Jak bardzo różni się poziom szkolenia w łódzkich autoszkołach, można się przekonać analizując statystyki podsumowujące przeprowadzone w tym roku egzaminy. W rankingu uwzględniliśmy te placówki, które wyszkoliły co najmniej 10 kursantów. Porównaliśmy wyniki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Smutnej i przy Maratońskiej. Średnia zdawalność w łódzkim WORD wynosi 26 proc.

Ze statystyk wynika, że na Retkini najgorzej kształcą autoszkoła Zbigniewa Gede oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców Viwaldi. Żaden ich kursant nie zdał egzaminu i nie odebrał w tym roku prawa jazdy.

- Wszystko przez egzaminatorów. Są zbyt skrupulatni. Jeśli kursant nie sprawdzi przed jazdą poziomu oleju w aucie, oblewa. Tak nie powinno być - podkreśla Zbigniew Gede.
∨ Czytaj dalej


Jeśli chodzi o egzaminy przy Smutnej, to najgorzej wypada autoszkoła Hadis. Ma zaledwie 7,1-proc. zdawalność. - Jesteśmy młodą placówką. Działamy dopiero od marca - tłumaczy jeden z instruktorów Hadisa. - Kursanci nie zdają, bo zbyt mocno stresują się egzaminem. Jeżdżą dobrze, ale nerwy są silniejsze. Ostatnio kurs ukończył u nas absolwent samochodówki. Już trzy razy nie zdał na prawo jazdy. Jest świetnym kierowcą, a przez stres raz nie zatrzymał się przed znakiem Stop.

Jednak dla instruktorów z najlepszych szkół stres podczas egzaminu nie odgrywa znaczącej roli. - Kursanci popełniają błędy i to rolą instruktora jest nauczyć ich jeździć. Trzeba być przede wszystkim bardzo wyrozumiałym i miłym. Tak, żeby nikogo nie zniechęcić do jazdy - podkreśla Agata Górecka, prowadząca autoszkołę, która może pochwalić się 50-proc. zdawalnością w ośrodku przy ul. Smutnej.

- Jeśli kursant nie potrafi jeździć, a wykorzystał już 30 godzin, to sugerujemy mu, aby dokupił kilka dodatkowych lekcji. Nie puszczamy go na egzamin, kiedy nie ma szansy zdać - podkreśla Bogusława Sychniak, instruktorka i współwłaścicielka kolejnej szkoły z czołówki rankingu.

Według Mirosława Zasady, zdecydowanego faworyta rankingu, największym błędem, jaki popełniają inni instruktorzy, jest uczenie kursantów jazdy na pamięć. - Radzą na przykład, żeby kręcili kierownicą, jak zobaczą pachołek w lusterku. W taki sposób niczego nie da się nauczyć. Trzeba myśleć jadąc. Inaczej nie będzie się dobrym kierowcą - podkreśla Zasada.


WORD przy ul. Smutnej - Najlepsze szkoły
1. Autoszkoła Wojciecha Sychniaka, ul. Ekonomiczna 43 - 50 proc.,
- Autoszkoła Agaty Góreckiej, ul. Piotrkowska 240 - 50 proc.
2. Autoszkoła Effa, ul. Rodakowskiego 1 - 44,1 proc.
3. Autoszkoła Safe Car, ul. Tuwima 40 - 38 proc.
4. Autoszkoła Mirosława Zasady, ul. Limanowskiego 25 - 35,2 proc.
5. Autoszkoła Zbigniewa Kapuścińskiego, ulica Rzgowska 180 - 34,6 proc.
6. Autoszkoła V-Max, ul. Piotrkowska 91 - 34,4 proc.
7. Autoszkoła Jedynka, ulica Pomorska 35 - 33,3 proc.
- Autoszkoła Graffiti, ulica Kilińskiego 114 - 33,3 proc.
- Autoszkoła Groober Company, ulica Żubardzka 4/18 - 33,3 proc.

WORD przy ul. Smutnej - Najgorsze szkoły
1. Autoszkoła Hadis, ul. Pomorska 62/64 - 7,1 proc.
2. Autoszkoła Klakson, ul. Sprinterów 9/61 - 7,7 proc.
3. Autoszkoła Jacka Pawlickiego, ul. Kościuszki 101 - 8,3 proc.
4. Autoszkoła Radosława Chrząszcza, ul. Gorkiego 37/35 - 9,1 proc.
- Autoszkoła Włodzimierza Wasylowskiego, ul. Maratońska 45/56 - 9,1 proc.
- Autoszkoła Andrzeja Dawidowskiego, ul. Gdańska 54 - 9,1 proc.
- Autoszkoła Agnieszki Salm Argos, ul. Żwirki 4 - 9,1 proc.
5. Autoszkoła Yest ul. Piotrkowska 20 - 9,6 proc.
6. Autoszkoła Elf, ulica Marysińska 46/6 - 10 proc.
7. Autoszkoła Gede, ulica Kilińskiego 138 - 10,2 proc.


WORD przy Maratońskiej - Najlepsze szkoły
1. Autoszkoła Mirosława Zasady, ul. Limanowskiego 25 - 54,8 proc.
2. Autoszkoła Efekt, ulica Zapaśnicza 28 - 43,5 proc.
3. Autoszkoła Zbigniewa Duo - 40 proc.
- Autoszkoła Auto-Fan, ul. Tatrzańska 103 - 40 proc.
4. Autoszkoła Marcina Kmiotka, ul. Kusocińskiego 98a - 38,9 proc.
5. Autoszkoła Rączkiewicz, ul. Wyszyńskiego 97 - 37,7 proc.
6. Autoszkoła Krzysztofa Palmowskiego, pl. Wolności 9 - 36,4 proc.
7. Autoszkoła Beaty Szkocznej - 34,2 proc.
8. Autoszkoła V-Max, ul. Piotrkowska 91 - 34,4 proc.

WORD przy Maratońskiej - Najgorsze szkoły
1. Autoszkoła Gede, ul. Kilińskiego 138 - 0 proc.
2. Autoszkoła Viwaldi, Guzew 24a - 0 proc.
3. Autoszkoła Dębowski, ul. Maratońska 71b - 6 proc.
4. Autoszkoła Fabryka Kierowców, Żurawia 3/5 - 8,5 proc.
5. Autoszkoła Kłosiński, ul. Piotrkowska 182/266 - 8,7 proc.
6. Autoszkoła Radosława Olzaka - 9,1 proc.
7. Autoszkoła Macieja Kusińskiego, ul. Inflancka 23 - 9,5 proc.
8. Autoszkoła Wojciecha Cieolaka - 10 proc.
9. Autoszkoła Mróz Piotrkowska 134 - 10 proc.
10. Autoszkoła Luz Marka Lewandowskiego, al. Kościuszki 3 - 10,2 proc.

Przeczytałeś?

Oceń ten artykuł
+

Ocen pozytywnych

Ocen negatywnych

1 1
-

Komentarze (20)

Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

łódź (gość) 2010-10-05 12:46

latwiej zostac magistrem niz zdac na prawo jazdy na Maratonskiej - zgadzam się!

+1 / 0 odpowiedz

kierowca (gość) 2010-10-05 12:01

Panowie egzaminatorzy jestem ciekawa czy zdali by państwo egzamin na prawo jazdy moim samochodem bo w nim nie ma bagnetu do sprawdzania ilości oleju. Tym samochodem jest mercedes i to nie tak bardzo ekskluzywny. No czy któryś ma odwagę odpowiedzieć czekam.

0 / 0 odpowiedz

mer (gość) 2010-10-05 10:50

oblewaja za niewiele znaczace drobiazgi a kazdy egzamin to duzy wydatek dla mlodego czlowieka , chyba poto aby napchac kase WORD , latwiej zostac magistrem niz zdac na prawo jazdy na Maratonskiej powinna przeanalizowac komisja albo NIK wszystkie przypadki niezdahych egzaminow w calym kraju

0 / 0 odpowiedz

szkoła (gość) 2010-10-05 10:46

A teraz trzeba porównać te wyniki z ceną za kurs i wszystko będzie jasne czemu niektórzy jeszcze wogle mają kursantów.

0 / 0 odpowiedz

filip (gość) 2010-10-05 10:42

Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. W tym roku nie zdał żaden kursant to chyba o czymś świadczy ? ! Wiem, wiem o złośliwości egzaminatorów he he. Oblewają, jak nie sprawdzi poziomu oleju ? Przecież to podlega ocenie więc nie wiem czemu Pan taki zdziwiony jest. Nie zatrzyma się przed stopem ? I bardzo dobrze bo nie ma zatrzymywać się PRZED znakiem STOPu ! Odsyłam do PRD. Natomiast chylę czoła przed Panem Zasadą, przywraca mi Pan wiarę w instruktorów swoją wypowiedzią. Pozdrawiam

0 / 0 odpowiedz

jas (gość) 2010-10-05 10:24

To jeden z przykladow: "Jeśli kursant nie sprawdzi przed jazdą poziomu oleju w aucie, oblewa". Za taki argument, powinni egzaminatorowi odebrac licencje.

0 / 0 odpowiedz

driver (gość) 2010-10-05 09:27

z dawnych lat, gdy prawo jazdy było osiagalne gdy zrobiło się przyjemność zwaną lodem egzaminatorowi (egzaminator Włodzimierz \"Lodziarz\") lub wsunęło kopertę. Gdzie są w tym zestawieniu szkoły Pana Woty, Pana Chłopickiego z Tuwima 15, Pana Pasiaka? Istnieją jeszcze??

0 / 0 odpowiedz

Marzena (gość) 2010-10-05 08:44

Skoro nie ma ich w powyższych zestawieniach, to najwyraźniej plasują się gdzieś pomiędzy najlepszymi i najgorszymi. Jest to faktycznie dziwne, ale może instruktorzy w nich popadli w rutynę? Coś o tym wiem - skończyłam kurs na moto w Delcie w wakacje (polecam-świetni instruktorzy, umiem zahamować awaryjnie nawet na mokrym asfalcie bez wywrotki i łamania rąk ;)), a teraz mam końcówkę jazd na samochodzie. I tu już niestety w Delcie jest tak sobie. Instruktorzy owszem mili, pogadać można, cierpliwi i tak dalej ale pierwszy raz manewr zawracania robiłam na 24 godzinie jazd! Podobnie z nietypowymi skrzyżowaniami na Retkini gdzie na egzaminie można się pogubić jak dojdzie stres do faktu, że się pierwszy raz widzi takie rozwiązanie - a ja widzę je pod koniec kursu i wcale nie czuję się na nich pewnie. Przyjdzie dokupić kilka godzin:/ Już wiem, że jak nie zdam 3 razy (a biorę to pod uwagę zważywszy na moją niepewność za kółkiem) to dodatkowe jazdy dokupię w innej szkole. Może w tak tu wychwalanej szkole Zasady?

0 / 0 odpowiedz

Gosc portalu (gość) 2010-10-05 08:28

Skoro dziennikarze mają dostęp do tabelek to chętnie bym zobaczył statystyki błędów i zdawalności na kategorię A tudzież podobne zestawienie ale jedynie szkół uczących jazdy na motocyklu. Delta ma w powszechnej opinii bardzo wysokie noty na tym polu, ciekaw jestem jak sprawa ma się w rzeczywistości.

Można prosić WORD o opublikowanie surowych statystyk na ich stronach? Do dziś wiszą tam informacje z ... 2007 roku! Skoro badania prowadzone są w dalszym ciągu i nie są tajne (są?) to dlaczego nie ma ich na stronie? Jakby nie było wszyscy zdający poniekąd \\\"zrzucają się\\\" na te cyferki i procenty ;)

0 / 0 odpowiedz

z (gość) 2010-10-05 08:18

"W rankingu uwzględniliśmy te placówki, które wyszkoliły co najmniej 10 kursantów."
To ja się pytam gdzie się podziały duże szkoły takie jak:
Delta, Extreme, Wota, Kołodziejczak, Bajon, Sztaba
które raczej z 10 kursantami nie mają problemów.

0 / 0 odpowiedz

Ogłoszenia nieruchomości

Ogłoszenia motoryzacyjne

Ogłoszenia pracodawców

  • fakturzystka,pomoc biurowa Łódź
    Hurtownia alkoholi zatrudni tylko z doświadczeniem.Obowiązki:fakturowanie, prowadzenie dokumentacji biurowj, rozrachunków z klientami, wstępnej windykac...
  • Sprzedawca w branży spożywczej Łódź
    Zatrudnię sprzedawcę do sklepu monopolowego 24h. Okolice Rynku Bałuckiego, tylko z doświadczeniem i referencjami. Odpowiedzialność materialna. cv: eweli...
  • Przedstawiciel handlowy ZGIERZ / ŁODŹ OKOLICE
    IMPORTER OŚWIETLENIA LED ZATRUDNI PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO NAJLEPIEJ OSOBĘ UCZĄCĄ SIE - UMOWA ZLECENIE LUB OSOBY Z WŁASNĄ DZIAŁALNOŚCIĄ UMOWA AGENCYJN...