Premiera filmu "Selkirk, prawdziwy Robinson Crusoe" na Se-Ma-For Film Festival w Łodzi

Premiera filmu "Selkirk, prawdziwy Robinson Crusoe" na Se-Ma-For Film Festival w Łodzi (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podczas Se-Ma-For Film Festival w Łodzi w kinie Silver Screen w dniach 10-13 października zobaczymy niemal 300 filmów z prawie 30 krajów, odbędą się również spotkania, prelekcje, pokazy specjalne i wieczorne koncerty. Wśród projekcji znajdą się animacje irańskie, "Selkirk, prawdziwy Robinson Crusoe", "Robot Chicken: Star Wars" oraz "Droga na drugą stronę".

Nie sposób streścić wszystkich pozycji, które warte są szczególnej uwagi widza. Na pewno jednym z mocnych punktów programu będzie polska premiera koprodukcji Urugwaj-Argentyna-Chile - "Selkirk, prawdziwy Robinson Crusoe". Reżyser "Selkirk", Walter Tournier jest autorem krótkiego metrażu "Nasz mały raj", który został okrzyknięty jednym z najlepszych filmów XX wieku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Annecy.

"Droga na drugą stronę" Anci Damian porównywana jest do "Persepolis" i "Walca z Baszirem". Po projekcji opowie sama Anca Damian - jeden z gości festiwalowych.

Widzów czeka pokaz specjalny kultowej trylogii "Robot Chicken: Star Wars". Od Hugh Hefnera i Megan Fox, przez Snoop Dogga po Scarlett Johansson - to tylko fragment listy osób podkładających głos zastępowi zabawek, lalek i plastelinowych ludzików w tej produkcji.

Najważniejszym punktem festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs na Najlepszą Animację Stop Motion. W konkursie bierze udział 38 filmów.

W Łodzi po raz pierwszy w Europie ze swoją animacją wystąpi Irańskie Stowarzyszenie Młodego Kina. Od blisko trzydziestu lat jest ono gospodarzem Teherańskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i należy do najprężniej działających organizacji tego typu w Azji.

Se-Ma-For Film Festival pokaże nigdzie nie publikowany sneak peek produkcyjny filmu "Wilq Superbohater", wystawę szkiców braci Minkiewiczów, no i, co najważniejsze, samych twórców zaraz po projekcji.

Czterodniowe karnety na 3. Se-Ma-For Film Festival kosztują 25 zł. Karnety można kupić w kinie Silver Screen osobiście lub przez internet. W sprzedaży również bilety na pojedyncze projekcje w cenie 5 zł. Niektóre z pokazów będą bezpłatne.

Warto zajrzeć na ostatnie piętro Silver Screen w Łodzi, by zobaczyć choć niewielką część proponowanego repertuaru. Międzynarodowy Konkurs na Najlepszą Animację Stop Motion, pokaz specjalny Robot Chicken: Star Wars” oraz Gala Zamknięcia i Otwarcia nie będą objęte opłatą za wstęp.

W tym tygodniu w Łodzi Se-Ma-For Film Festival oraz otwarcie Se-ma-for Muzeum Animacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!